Reklama

Spotkania z dziećmi z okazji ich święta

Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce uczestniczyli w Rodzinnym Dniu Dziecka w Narewce. Z kolei w Dniu Rodziny zorganizowanym w Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Organizacji i Promocji POSG oraz Placówki SG w Bobrownikach. Jak zawsze wśród młodzieży największym zainteresowaniem cieszył się pojazd obserwacyjny Straży Granicznej. W Białymstoku w Pikniku z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym z inicjatywy i pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego udział wzięło wiele instytucji z naszego województwa. Ze swoim stoiskiem obecna była również Straż Graniczna.


Natomiast Placówkę SG w Rutce – Tartak odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jeleniewie. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Największą radością dla małych gości był pokaz umiejętności i tresury psa służbowego. Na zakończenie spotkania gospodarze zadbali o to by dzieci miały słodkie wspomnienia ze świątecznej wizyty w placówce.


Na wszystkich spotkaniach jej uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji. Odwiedzający i stoiska i placówkę mieli okazję zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez Straż Graniczną. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej. Zaprezentowano im pojazdy i sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień do ochrony granicy państwowej. Wszyscy mogli zobaczyć i przymierzyć poszczególne elementy umundurowania, a także posłużyć się tarczką stop czy kajdankami. Mogli również wsiąść do pojazdu służbowego i usiąść za kierownicą quada, a  nawet nauczyć się pobierania odcisków palców.


Wspólne spotkania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Niewykluczone, że wśród nich znajdują się przyszli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama