Sposoby na wydłużenie czasu pracy baterii w smartfonie

Najczęstszym problemem ze smartfonami jest żywotność baterii. Choć w tym roku nastąpiła duża poprawa w pojemności baterii, jak np. Nova y90, która ma pojemność 5000 mAh, ludzie nadal chcieliby mieć smartfon, który mogą wygodnie używać przez dwa lub więcej dni bez konieczności regularnego ładowania. Poniżej wymieniono praktyczne i wygodne sposoby przedłużenia żywotności baterii w smartfonie.

Najlepsze sposoby na przedłużenie żywotności baterii w smartfonach

Zmniejsz jasność ekranu

Najprostszym sposobem na przedłużenie żywotności baterii w smartfonie jest zmniejszenie jasności ekranu. Niektóre ekrany LED mogą mieć wysoką jasność, jak Nova y90. I dobry poziom jasności jest ważny, zwłaszcza pod światło słoneczne. Ale nie musisz iść na pełną jasność za każdym razem.

Zmniejsz jasność ekranu, po prostu otwierając ustawienia i dostosowując poziom jasności. Aby zaoszczędzić więcej baterii, możesz ustawić telefon na auto-adjust, aby automatycznie zmniejszyć jasność za pomocą czujnika telefonu.

Usuwanie wygaszaczy ekranu

Chociaż wygaszacze ekranu pobierają minimalną ilość energii, nadal zużywają część naładowanej baterii telefonu. Powinieneś usunąć wygaszacze ekranu. Zachowaj prostotę i oszczędzaj baterię telefonu.

Zmień swoją tapetę na ciemną

To również świetny sposób na oszczędzanie energii. Zamiast zwykłych kolorowych tapet, zmień swoją obecną tapetę na tapetę o ciemnej tematyce. Ciemne kolory na tapetach zużywają mniej baterii w porównaniu do jasnych i kolorowych. Możesz zacząć od minimalistycznej czerni, aby zaoszczędzić trochę baterii każdego dnia.

Zmniejsz czas, w którym telefon przechodzi w stan uśpienia

Smartfon przechodzi w tryb blokady po kilku minutach nie dotykania lub nie używania go. Ta specjalna funkcja telefonu pomaga zaoszczędzić na żywotności baterii, zwłaszcza jeśli nagle zapomnisz, że używasz telefonu.

Aby przedłużyć żywotność baterii telefonu, musisz zmniejszyć czas, w którym przechodzi on w stan uśpienia. Jedna do dwóch minut jest dobra. Pozwoli to na zmniejszenie zużycia telefonu przy jednoczesnym wydłużeniu jego możliwości wykorzystania baterii.

Usuń aplikacje, których nie używasz

Innym sposobem na przedłużenie żywotności baterii telefonu jest usunięcie nieużywanych aplikacji. Nieświadomie, niektóre aplikacje działają w tle. Aplikacje te zużywają baterię i przestrzeń dyskową.

Smartfony dają obecnie sugestie dotyczące aplikacji, których nie używasz regularnie. Wskazują one również ilość soku z baterii, jak również pamięci masowej, które można zaoszczędzić po usunięciu aplikacji.

Upewnij się, że dwukrotnie sprawdzasz aplikacje przed ich usunięciem. Niektóre z nich to rozszerzenia aplikacji, które mogą zakłócać ładowanie i funkcjonowanie aplikacji, których faktycznie używasz.

Wyłącz lokalizację

Funkcja lokalizacji w Twoim smartfonie pozwala oprogramowaniu wiedzieć, gdzie jesteś. Aplikacje zainstalowane na Twoim urządzeniu mogą z kolei pomóc Ci poprzez korzyści, które zapewniają. Odbiornik GPS w Twoim telefonie może pomóc Ci śledzić Twoje biegi. Może sugerować restauracje w pobliżu. Może nawet pomóc Ci wykryć smartfon, gdy go zgubisz.

Jeśli nie używasz takich aplikacji, najlepiej jest wyłączyć GPS, aby zatrzymać wszystkie z nich. Możesz, alternatywnie, ręcznie wyłączyć niepotrzebne aplikacje, które używają lokalizacji. Może to znacznie zmniejszyć zużycie baterii.

Ustaw telefon na oszczędzanie energii

Jest to wciąż jeden z najlepszych sposobów na przedłużenie życia smartfonów. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy nie masz w pobliżu ładowarki lub power banku, a potrzebujesz tego soku z baterii. Oszczędzanie energii zatrzymuje aplikacje działające w tle i dokonuje korekt jasności, powiadomień i wykorzystania danych.

Chociaż jest to miły sposób, aby przedłużyć żywotność baterii, trzeba zachować ostrożność. Jeśli potrzebujesz aplikacji, które działają w tle, należy przejść do ustawień i włączyć tę aplikację nawet podczas oszczędzania energii.

Podsumowanie

Smartfon jest tylko tak dobry, jak jego bateria. Niezależnie od tego, ile funkcji ma Twój HUAWEI P50 lub Nova y90, jeśli bateria jest rozładowana, nie możesz korzystać z żadnej z jego funkcji. Pomyśl o sposobach na wydłużenie czasu pracy baterii telefonu bez zbytniego kompromisu w zakresie łatwości i wygody. Zawsze powinieneś sprawić, by telefon pracował dla Ciebie, a nie odwrotnie.