Reklama

Sportowy Weekend – święto badmintona w Suwałkach!

Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Na dobry początek czeka nas prawdziwe święto badmintona w Pogodnych Suwałkach!

Przez trzy dni w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” oraz w hali sportowej OSiR trwać będzie Malow Festiwal Badmintona – największy badmintonowy turniej młodzieżowy w Polsce. Swój udział zadeklarowało ponad 400 zawodników z 21 krajów.

Kontynuując, biało-niebiescy nie zwalniają tempa – siatkarze Ślepska Malow Suwałki w meczu wyjazdowym podejmą LUK Lublin, piłkarze Wigier zaś zaprezentują się przed własną publicznością pierwszy raz w 2023 roku. Rywalem podopiecznych trenera Kamila Lauryna i Dariusza Koncewicza będzie Cresovia Siemiatycze.

Takiego turnieju w Suwałkach jeszcze nie było!

Od dziś aż do niedzieli (17-19.03.2023r.) czeka nas największy badmintonowy turniej młodzieżowy w Polsce. W Malow Festiwal Badmintona udział weźmie ponad 400 zawodników z 21 krajów. Sportowa rywalizacja toczyć się będzie w dwóch obiektach. W hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” będziemy mieli możliwość oglądania turnieju Polish U17 International, zaliczanego do europejskiej listy rankingowej. Natomiast w hali sportowej OSiR odbędzie się turniej Young Days, gdzie swoich sił spróbują zawodnicy do lat 15, 13, 11 oraz 9.

„Cieszy nas tak liczna obsada naszego turnieju” – mówi dyrektor turnieju Jerzy Dołhan. „Mamy zawodników z 21 krajów, a patrząc na obecne rankingi zawodników w turnieju można wywnioskować, że nasz turniej jest bardzo prestiżowy. W większości gier w turnieju Polish U17 International są zawodnicy sklasyfikowani w pierwszej 10-tce Europy. To też pokazuje jak wysoki poziom badmintona będzie można zobaczyć w Suwałkach.” – dodaje dyrektor turnieju.

Harmonogram Turnieju:

Piątek – 17.03
9:30 – Uroczyste Otwarcie turnieju W hali Suwałki Arena (Turniej Polish U17 International)
10:00 – Rozpoczęcie gier w Hali Suwałki Arena (Turniej Polish U17 International)
10:45 – Rozpoczęcie gier w Hali OSiR (Turniej Young Days U15, U13, U11,U9)
Około 20:00 – Zakończenie Gier na obydwu halach

Sobota – 18.03
10:00 – Kontynuacja Gier na obydwu halach
20:00 – przewidywane zakończenie gier w sobotę

Niedziela 19.03
9:00 – Półfinały i finały w hali OSIR (Turniej Young Days U15, U13, U11,U9)
9:00 – Półfinały w Hali Suwałki Arena (Turniej Polish U17 International)
13:00 – Finały w Hali Suwałki Arena(Turniej Polish U17 International)
Ok. 17:30 – zakończenie turnieju

Startuje runda wiosenna!

Trzy bramki i trzy punkty wywiozły Wigry w miniony weekend z Białegostoku. Pewna wygrana z drużyną MOSP pozwoliła biało-niebieskim znaleźć się na 4. miejscu w tabeli ligowej. Pierwszą lokatę w dalszym ciągu piastuje ŁKS Łomża z dorobkiem 43 punktów w 18 meczach.

Najbliższa okazja do zdobycia kolejnych punktów pojawi się już w najbliższą sobotę. Na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 Wigry Suwałki podejmą przed własną publicznością Cresovię Siemiatycze. Murowanym faworytem tego spotkania są suwalczanie, lecz jak powszechnie wiadomo – piłka nożna potrafi być nieobliczalna. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 17:00.

Napięte nastroje w Lublinie

Również w sobotę do akcji wkroczą siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie LUK Lublin. W ekipie gospodarzy panują napięte nastroje, a to wszystko za sprawą pechowej passy 5 przegranych meczów z rzędu. W związku z powyższym, odsunięty od prowadzenia drużyny został trener Dariusz Daszkiewicz.

Trzy ostanie mecze obu ekip przeciwko sobie kończyły się tie-breakami. Suwalczanie wciąż stają przed szansą awansu do fazy play-off, więc zwycięstwo w tym starciu byłoby niewątpliwie cenne.

Mecz LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki rozpocznie o godzinie 14.45. Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go.

Reklama

Reklama