Reklama

Sportowe nagrody

Łyżwiarka Natalia Maliszewska uhonorowana przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Zawodniczka została wyróżniona za wysokie wyniki sportowe uzyskane w 2019 roku. Nagrodę otrzymała także jej trenerka Urszula Kamińska.

Podczas poniedziałkowego (18 marca) spotkania w Pałacyku Gościnnym prezydent Białegostoku gratulował zawodniczce Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „JUVENIA” Białystok – Natalii Maliszewskiej oraz jej trenerce Urszuli Kamińskiej sukcesów osiągniętych w tym roku. Białostocka zawodniczka zdobyła mistrzostwo Europy na 500 metrów w short tracku. Zawody odbyły się w holenderskim Dordrecht w dniach 11–13 stycznia. Za to zwycięstwo prezydent Tadeusz Truskolaski przyznał obu paniom nagrody finansowe w kategorii Wybitny wynik sportowy 2019 roku. Natalia Maliszewska otrzymała 30 tys. zł, a Urszula Kamińska – 20 tys. zł.

Gratuluję wspaniałych sukcesów i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Jestem dumny z faktu, że mamy tak wybitnych sportowców. To wielka radość, a dla naszego miasta – świetna promocja.  

Natalia Maliszewska zaczęła uprawiać short track w 2007 r. W sezonie 2012/2013 zadebiutowała w Pucharze Świata. W 2018 r. wystartowała w igrzyskach olimpijskich zajmując 11 pozycję na 500 m. W tym samym roku została wicemistrzynią świata, też na dystansie 500 m, zdobywając pierwszy w historii Polski medal tej imprezy. W listopadzie 2018 r. w Calgary, jako pierwsza Polka, zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. W lutym 2019 r. zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019 na dystansie 500 m.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok