Spektakularne zwycięstwo na własnym terenie

W znakomitym stylu pokonaliśmy PSG KPS Siedlce 3:0. To już nasze czwarte zwycięstwo, w sześciu ostatnich meczach. Ponownie meldujemy się na dwunastej pozycji w tabeli. Dzięki świetnej serii przy zagrywce Karola Rawiaka objęliśmy prowadzenie w pierwszej odsłonie rywalizacji 6:3. Chwilę później siedlczanie wyrównali, ale remisowy rezultat nie widniał zbyt długo na tablicy wyników. Nasza przewaga stale rosła i bez większych problemów wygraliśmy partię 25:16. Drugą odsłonę rywalizacji rozpoczęliśmy od prowadzenia 3:0.

Coraz to lepsze serwisy gości zaczęły nam sprawiać więcej problemów. Mimo to, udawało nam się utrzymać prowadzenie na poziomie jednego, dwóch punktów. Mniej więcej w połowie seta podwyższyliśmy przewagę do trzech oczek. Do końca partii, nie daliśmy gościom złapać serii przy ich zagrywce, dzięki czemu triumfowaliśmy w secie 25:21. Trzecią odsłonę rywalizacji lepiej otworzyli siedlczanie – od prowadzenia 8:4. Przy zagrywce Adriana Kacperkiewicza złapaliśmy jednak znakomitą serię, dzięki której wyrównaliśmy stan rywalizacji. Po fantastycznym bloku i ataku Karola Rawiaka objęliśmy prowadzenie 11:9. Wszystko wskazywało, że w dzisiejszym, arcyważnym dla układu tabeli meczu zdobędziemy trzy punkty. W końcówce meczu nie popełnialiśmy błędów. Utrzymaliśmy wypracowaną przewagę i zwyciężyliśmy w całym spotkaniu 3:0. Statuetkę za MVP meczu odebrał nasz rozgrywający – Michał Witkoś. W kolejnej kolejce zagramy na wyjeździe we Wrocławiu z Chemeko-System Gwardią. Zespół z Dolnego Śląska zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli. Ostatnie dwie kolejki były jednak dla wrocławian nieudane.

Tydzień temu lepszy od Gwardii okazał się MKS Będzin, zaś dziś Visła Proline Bydgoszcz. W pierwszym spotkaniu na naszym terenie triumfowali 3:1 wrocławianie. Najbliższy mecz będzie pierwszym w tym sezonie, który rozegramy w niedzielę. Spotkanie zaplanowano na 12 lutego, godzinę 17:00. BAS Białystok vs PSG KPS Siedlce 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) Skład: Rawiak, Kacperkiewicz, Wójcik, Turski, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l) – Shmat MVP – Michał Witkoś – BAS Białystok