Reklama

Specjalnie ławki dla mam w parku !

W Białymstoku pojawiły się specjalne ławki do karmienia i przewijania dzieci, mamy też ławkę parametryczną. Teraz w naszym mieście pojawiły się ławki i śmietniczki odporne na zniszczenia. Miasto kupiło pilotażową partię sprzętów wykonanych z innowacyjnych materiałów.

Pierwsze zamówienie zostało już zrealizowane. To 10 ławek i 5 śmietniczek, które dziś (10 grudnia) zostały zamontowane na Skwerze Armii Krajowej, obok Pałacyku Gościnnego. Ławki zostały wyprodukowane z tworzywa Enviropol. Ten materiał jest pozyskiwany z recyklingu. Produkuje się go z odpadów takich, jak plastik, przemysłowy polietylen i zużyte torby. Enviropol jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, niszczenie przez wandali, niekorzystne warunki atmosferyczne, intensywne użytkowanie i działanie środków chemicznych.

Kosze na śmieci również zostały wykonane z materiałów odpornych na zniszczenia. Są wyposażone w płytki do gaszenia papierosów i płytki przeciwpożarowe. Wewnętrzny wkład kosza jest zrobiony z ocynkowanej stali. Zarówno na ławkach, jak i koszach został umieszczony herb miasta.

– Zamówione przez nas ławki są bardzo solidne, a koszty ich utrzymania i konserwacji są niskie. Podobnie jest z nowymi koszami na śmieci. Mamy nadzieję, że okażą się praktyczne i przypadną do gustu naszym mieszkańcom – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zamówienie zrealizowała szwedzka firma Glasdon Europe.

Źródło Urząd Miejski Białystok