» Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT

Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT

  Dodano: 2022-07-01

Wyświetlono: 37 razy

Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT

Volkswagen w Brazylii stworzył platformę dla fanów, która pozwala przechowywać, wymieniać i sprzedawać kolekcjonerskie karty NFT. Na początek cyfrowy garaż będzie dostępny dla miłośników marki w Brazylii. Volkswagen jest pierwszym producentem samochodów, który wprowadził na rynek cyfrowe karty, przeznaczone dla miłośników motoryzacji z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Karty są dostępne w dwóch kolekcjach: GT i Pen&Paper.

foto © Volkswagen

„Cyfrowy garaż to nowa rozrywka dla fanów naszej marki. Dzięki technologii NFT mogą oni tworzyć kolekcje i wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami. W ramach dwóch kolekcji wprowadzamy ponad 60 kart z popularnymi i mniej znanymi modelami Volkswagena” – komentuje Ciro Possobom, dyrektor operacyjny Volkswagena w Brazylii.

 

Kolekcja GT

W tej kolekcji Volkswagen zebrał sportowe odmiany swoich modeli. Ikony marki w wersjach GT, GTS i GTI są łącznie na 23 kartach kolekcji GT, a ponieważ cyfrowy garaż powstał w Brazylii są to modele właśnie z tego rynku, takie jak Gol, Polo czy Virtus.

Fani marki będą mogli kupić cyfrowe pakiety kolekcjonerskie, aby stworzyć swoje garaże z opracowanych przez VW Design Studio kart, przedstawiających kultowe modele Volkswagena. Początkowo będą trzy rodzaje kart: najpopularniejszych będzie około 80 procent, rzadsze modele będą stanowić około 15 procent, a legendarnych kart będzie mniej niż 5 procent. Karty będą dostępne w pakietach po trzy lub pięć. W tym drugim przypadku rośnie szansa na najrzadsze egzemplarze – 70 procent szans przypada na karty popularne, 20 procent na rzadsze modele i około 10 procent na „legendę”.

 

Kolekcja Pen&Paper

Inną kolekcją, która będzie dostępna na początku działania cyfrowego garażu jest kolekcja Pen&Paper (długopis i papier) z modelami, które zapisały się w historii Volkswagena. Będą na nich ręcznie wykonane rysunki, co pozwoli fanom marki zapoznać się z techniką, która jest wykorzystywana przy prawdziwym procesie projektowania samochodu.

Szkice zostały wykonane przez zespół projektantów Volkswagen do Brasil, którzy starali się uchwycić „język projektowania” każdego modelu.

„To język, który łączy sprawy artystyczne z technicznymi, co idealnie oddaje istotę designu. Celem tej kolekcji jest zachowanie prostego języka rysunku, który jest ważną częścią procesu projektowania, a jednocześnie skojarzenie go z nowoczesnym światem NFT” – wyjaśnia José Carlos Pavone, szef designu Volkswagena w Brazylii.

W kolekcji Pen&Paper jest 45 kart, z takimi modelami, jak SP2, Santana, Kombi, Brasilia, up! i wiele innych. Sugerowana cena pakietów i szansa na zdobycie poszczególnych kart są takie same jak w kolekcji GT.

 

Strategia związana z NFT

Cyfrowy garaż rozpoczyna działalność z dwiema kolekcjami. Początkowo będą w nim oferowane wyłącznie cyfrowe karty, na późniejszym etapie będą mogły być z nimi powiązane także fizyczne przedmioty. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie aukcji, na których będzie można kupić karty przygotowane specjalnie na tę okazję. Trzecia faza to możliwość kupowania, sprzedawania i wymiany na platformie.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Wyraźny trend w strategii biznesowej Forda Obie przyznane Ford Polska nagrody dotyczą samochodów niskoemisyjnych. Statuetkę otrzymał Ford Mustang Mach-E GT, który został najlepszym osobowym samochodem elektrycznym w kategorii Samochody Niskoemisyjne. Na
» W zakładach Volkswagen Group Components rusza produkcja komponentów Volkswagena ID. Buzz
 Inne artykuły

» MAJA EXPLORER – NOWY PROJEKT FORDA I MAI WŁOSZCZOWSKIEJ 2022-06-29
  MAJA EXPLORER Ford Polska nawiązuje współpracę z Mają Włoszczowską. W ramach partnerstwa Maja Włoszczowska zasiądzie za kierownicą Forda Explorera, który będzie wspierał olimpijkę w jej sportowych i zawodowych aktywnościach oraz realizacji rowerowego projektu „Maja Ex… więcej »

» #TogetherWeChange: Audi na GREENTECH FESTIVAL 2022 2022-06-22
  GREENTECH FESTIVAL 2022 #TogetherWeChange – Pod tym hasłem startuje GREENTECH FESTIVAL 2022. Największy w Europie festiwal ekologicznych innowacji, inspiracji i pomysłów odbywa się w dniach 22-24 czerwca 2022 r. na terenie dawnego lotniska Tegel w Berlinie. Audi po raz kolejny … więcej »

» Więcej salonów marki CUPRA w Polsce 2022-06-21
  Cupra salon W ramach procesu ujednolicania sieci dealerskiej marek SEAT i CUPRA, w czerwcu działalność rozpocznie 7 nowych punktów CUPRY, a co za tym idzie, w każdym salonie SEAT-a, będzie można zamówić samochód marki CUPRA. Docelowo dedykowane młodszej marce showroomy z… więcej »

» SUKCESY SPRZEDAŻOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV I L200 2022-06-20
  Mitsubishi L200 Stark Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów pokazują, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kl… więcej »

» ZRÓWNOWAŻONY ŁAŃCUCH DOSTAW FORDA 2022-06-20
  Ford S-Max Hybrid Ford, jako lider branży motoryzacyjnej stale dąży do zmniejszania wpływu swojej działalności na środowisko. Producent skupia się m.in. na pozyskiwaniu surowców powstających wyłącznie w odpowiedzialny sposób. Firma znacznie przyczynia się w ten sposób nie tylko… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama