SPARING: PORAŻKA JAGIELLONII Z WIDZEWEM

W niedzielę (26.03) Jagiellonia Białystok uległa Widzewowi Łódź w meczu towarzyskim (0:2). Bramki dla łodzian zdobyli Letniowski (55′) oraz Zawadzki (68′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Macieja Stolarczyka. – Sparing z Widzewem miał dwa cele. Pierwszym było podsumowanie pierwszego, cięższego tygodnia treningów. Wykorzystaliśmy przerwę reprezentacyjną, aby mocniej popracować i na koniec tego mikrocyklu rozegraliśmy niedzielny mecz. Jednocześnie była to okazja do przetestowania dwóch ustawień. Potyczka była elementem przygotowań do spotkania w Mielcu, a także kolejnych meczów, które pozostały nam do końca sezonu. Zagraliśmy w dwóch składach, jedynie dwóch graczy zagrało w większym wymiarze czasowym. Staraliśmy przetestować elementy pod kątem zbliżającej się potyczki ze Stalą. W trakcie meczu boisko przedwcześnie musiał opuścić Marc Gual. W Białymstoku Hiszpan przejdzie badania i zobaczymy, jak poważny jest jego uraz. Na szczęście pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi na kolejne treningi – powiedział trener „Żółto-Czerwonych”.

Mecz towarzyski. Niedziela, 26.03.2023 r, godz. 12:45.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:2 (0:0).

Skład Jagiellonii (I połowa): Alomerović – Stojinović, Skrzypczak, Puerto, Kupisz, Romanczuk (K), Sacek, Nguiamba, Wdowik, Imaz, Gual.

Skład Jagiellonii (II połowa): Alomerović (Żynel 60′) – Kupisz (Samborski 80′), Puerto, Pazdan, Tabiś, Wojciechowski, Olszewski, Bortniczuk, Nguiamba (Wiktoruk 75′), Camara, Bida.