Reklama

Solution4Labs z Białegostoku 3. spółką z Polski w rankingu Deloitte Fast 50 CE


Białostockie Solution4Labs zajmujące się transformacją cyfrową w laboratoriach zostało ujęte wśród 50 najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Centralnej w rankingu Deloitte Technology Fast 50. Spółka w latach 2016-2019 wypracowała wzrost przychodów na poziomie 2367% i ten wynik zagwarantował jej 7. miejsce w Europie Centralnej oraz 3. miejsce w Polsce  

W 21. edycji rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej aż 30% miejsc zajmują spółki z Polski. W rankingu najważniejszym kryterium była dynamika wzrostu przychodów na przestrzeni ostatnich czterech lat. W głównej kategorii uplasowało się 15 firm z Polski i aż 21 z Czech.

Założona w Białymstoku w 2015 roku spółka Solution4Labs z Grupy TenderHut znalazła się na podium (3. miejsce) wśród polskich technologicznych spółek w rankingu. Spółka rok 2019 zamknęła przychodami na poziomie 8,55 mln zł, co jest olbrzymim sukcesem biorąc pod uwagę, że została założona zaledwie kilka lat temu. W roku 2019 Solution4Labs założyła nawet swój oddział w chińskim Kantonie, w miejscowości Guangzhou, gdzie wdraża specjalistyczne oprogramowanie laboratoryjne na lokalnym rynku.

„Ujęcie Solution4Labs w rankingu Deloitte Technology Fast 50 to ogromny sukces całej Grupy TenderHut, wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu i kolejny krok w promowaniu białostockiej technologii na świecie. Cieszymy się, że Białystok jest coraz częściej wymieniany w mediach globalnych w kontekście nowoczesnych technologii i szybkiego rozwoju. Grupa TenderHut jest częścią tego wzrastającego trendu.” – Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut i Solution4Labs.

Solution4Labs z Białegostoku wdraża systemy laboratoryjne do laboratoriów na całym świecie wprowadzając je w erę cyfrowej transformacji. Laboratoria niezależnie od branży, uczestniczą w postępie technologicznym, usprawniającym funkcjonowanie przedsiębiorstw, fabryk, przemysłu i życia każdego z nas. Jednak to również te same laboratoria często funkcjonują jeszcze w oparciu o przestarzałe technologie i procesy, opierając się w głównej mierze na manualnym wykonywaniu większości zadań i wykorzystywaniu papierowych dokumentów do gromadzenia i analizy danych. Cyfrowa transformacja w laboratoriach oparta o rozwiązania typu LabTech to w głównej mierze automatyzacja procesów pozyskiwania, gromadzenia i przetwarzania danych z wykorzystaniem oprogramowania i nowoczesnych interfejsów. Pozwala to zminimalizować analogowe działania pracowników i dostosować procesy laboratoryjne do bieżących standardów. Dla laboratoriów, w których wciąż wykorzystywany jest Excel i dokumenty papierowe, LabTech oznacza zmianę jakościową, wyrażającą się w zwiększonej produktywności, wydajności, jakości badań i bezpieczeństwie pracowników laboratoryjnych.

Panująca obecnie na całym świecie pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele biznesów przeszło transformację cyfrową, z którą dotychczas zwlekały. Trend ten nie omija również laboratoriów, niezależnie od branży, w której funkcjonują. Ta wymuszona cyfryzacja spowodowała, że laboratoria szukają sposobów na kontynuowanie działalności w czasach lockdown’u, nowego reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

„Wierzymy, że czas pandemii może sprawić, że laboratoria postawią na większą automatyzację procesów zwiększając efektywność i bezpieczeństwo techników oraz inżynierów. Dotychczas stosunkowo zachowawcza branża laboratoryjna może w obliczu COVID-19 przejść rewolucję, na którą czekała wiele lat, otwierając się na transformację cyfrową i nowe technologie.” – tłumaczy Paweł Gawkowski, Dyrektor ds. Operacyjnych w Solution4Labs.

Tegorocznym zwycięzcą „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” jest spółka Packhelp – twórca platformy pozwalającej projektować i zamawiać spersonalizowane opakowania online.
Najwięcej firm w głównej kategorii pochodzi z Czech (21). Polskie i czeskie spółki zajmują łącznie ponad 70 proc. miejsc w rankingu. Podobnie jak w poprzednich latach ranking
„Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem
oprogramowania. W zestawieniu jest ich aż 30. Jedenaście firm reprezentuje sektor „media i rozrywka”, a cztery to producenci sprzętu komputerowego. Trzy spółki to fintechy, a dwie zaliczają się do sektora medycznego i biotechnologicznego.

Pierwsza 10 firm w rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE:

lp.Nazwa firmyKrajSektorWzrost (%)
1Packhelp S.A.PolskaOprogramowanie9077
2DoDo Group SECzechyOprogramowanie8427
3UlovDomov.cz s.r.o.CzechyOprogramowanie5535
4Favi online s.r.o.CzechyMedia i rozrywka3389
5EGZOTech Sp. z o.o.PolskaOchrona zdrowia i nauki medyczne2932
6Electrocoin d.o.o.ChorwacjaFintech2617
7Solution4Labs Sp. z o.o.PolskaOprogramowanie2367
8Zdrowegeny.pl Sp. z o.o.PolskaOchrona zdrowia i nauki medyczne1951
9TylkoPolskaOprogramowanie1788
10Kontentino s.r.o,SłowacjaOprogramowanie1536

Źródło: https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/Deloitte-Technology-Fast-50-Central-Europe-2020.html

Reklama