Reklama

Solidarni z Polakami

  Dzięki pomysłowi znanej dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy do Białegostoku przyjechało wielu znanych artystów, by zaśpiewać na rzecz Polaków na Białorusi. Jednocześnie anonsowano uruchomienia kanału TV Białoruś i przede wszystkim zbierano fundusze na świąteczne paczki.

  Do Sali Filharmonii i Opery Podlaskiej zjechało całe mnóstwo VIP-ów na czele z wiceministrem SWiA Jarosławem Zielińskim. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski cieszył się, że druhowie z ZHR-u skutecznie prowadzą zbiórkę, ale najważniejsze było przypominanie, że już wkrótce ruszy nowy kanał telewizyjny. W czasach dominacji kultury obrazkowej może spełnić u naszych wschodnich sąsiadów tę samą rolę, jaką w PRL-u miała Wolna Europa.

  ”O Białorusi pamiętamy od okazji do okazji” mówiła autorka wielu reportaży z tego kraju i dobry duch koncertu Agnieszka Romaszewska-Guzy, ”ale trzeba pamiętać o ludziach po drugiej stronie granicy na co dzień”. Tego samego zdania był Paweł Kukiz. Na scenie Filharmonii można było również podziwiać Szymona Wydrę, białoruski zespół Troitsa, Alesia Kamockiego czy Justynę Steczkowską.

https://www.bstok.pl/up/news/1011_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1011_8.jpg

Reklama