Sokólscy policjanci z wizytą u przedszkolaków

Sokólscy policjanci z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 12.10.2021

„Co to za niebieska postać wszystkim dzieciom uśmiech śle? Mundur, czapka, odznaka stalowa, tak się przedstawia przyjazna osoba!” Właśnie taką rymowanką maluchy z Przedszkola numer 3 w Sokółce podziękowały policjantom za lekcję bezpieczeństwa oraz pokaz tresury ich czworonożnych partnerów.

Policjanci z sokólskiej komendy w ubiegłym tygodniu odwiedzili dzieci z Przedszkola numer 3 w Sokółce. Spotkanie było doskonałą okazją, by porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przeczytali bajkę o bezpieczeństwa, by w przystępny sposób zwrócić uwagę przedszkolaków na zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas wizyty policjanci przypomnieli też w jakich sytuacjach dzwonimy numer alarmowy 112.

Jak zwykle wiele emocji wzbudził pokaz umiejętności przewodników psów oraz ich czworonożnych partnerów. Demon, Niko oraz Gucio to psy z sokólskiej komendy, które na co dzień towarzyszą mundurowym w służbie. Tego dnia wykonały między innymi pokaz posłuszeństwa. Maluchy mogły je również pogłaskać. Na koniec sokólscy mundurowi otrzymali od dzieci wyjątkowe upominki. Książka z rymowanką, laurka ze Smerfetką oraz rysunki z postaciami policjantów były wspaniałym podziękowaniem za spotkanie.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama