Reklama

Sobota w urzędzie

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, mieszkańcy Białegostoku będą mogli załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J.K. Branickiego. To będzie czwarta w tym roku otwarta sobota w urzędzie.

W najbliższą sobotę do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte o godz. 8.00, a zamknięte o 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79).

Białostoczanie będą mogli m.in. załatwić sprawy związane z udziałem w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 r. Na przykład będzie można złożyć wniosek o dopisanie do listy wyborców, odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania czy złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Szczegółowe informacje o procedurach związanych z wyborami znajdują się na www.bip.bialystok.pl. Warto też skorzystać z wyszukiwarki siedziby lokalu wyborczego i serwisu informacyjnego PKW.

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do referatu rejestracji pojazdów oraz referatu dowodów osobistych i spraw wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 będzie otwarta sobota w przyszłym miesiącu – 18 maja. Przypominamy też, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok