Reklama

Smartfon z najlepszym wyświetlaczem – czyli jaki?

Skupiając się na wyborze nowego telefonu, dużą uwagę poświęcamy na zapoznanie się z jego parametrami technicznymi. Oprócz aparatu fotograficznego, oprogramowania i baterii, jak się okazuje niezwykle ważny dla użytkowników jest rodzaj wyświetlacza smartfona. W końcu z telefonu korzystamy głównie poprzez nieustany kontakt z ekranem, bez tego ani rusz. Na jakie modele telefonów warto zatem zwrócić uwagę? Jaką rolę odgrywa rozdzielczość ekranu smartfona? O tym wszystkim już za chwilę.

Rozdzielczość ekranu a jakość odbieranego obrazu

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia zależności pomiędzy rozdzielczością ekranu a jakością odbieranego obrazu, pokrótce wyjaśnimy czym tak naprawdę jest wspomniana rozdzielczość. Otóż jest to nic innego jak ilość wyświetlanych pikseli, która ustosunkowana jest do boków wyświetlacza. Wraz ze wzrostem rozdzielczości wzrasta ilość wyświetlanych pikseli a co za tym idzie, w obrazie przedstawianym na ekranie urządzenia użytkownicy mogą dostrzec nawet najmniejsze szczegóły.
Jeżeli chodzi o dostępne na rynku smartfony to tutaj możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów rozdzielczości. Są to m.in.: rozdzielczość HD (1280×70 pikseli), rozdzielczość Full HD (1920×1080 pikseli), rozdzielczość 2K (1440×2560 pikseli) oraz rozdzielczość 4K (3840×2160 pikseli).

Decydując się na zakup urządzenia z dużą rozdzielczością ekranu należy liczyć się z tym, że smartfon będzie zużywał więcej energii, w związku z czym bateria będzie wymagała częstszego ładowania. W przypadku tych użytkowników, którzy nie korzystają zbyt często z telefonu nie będzie stanowiło to większego problemu. Sytuacja może być kłopotliwa dla osób, które w przeciągu dnia są w stałym kontakcie ze swoim smartfonem.  Producenci najlepszych marek smartfonów zadbali również i o tą kwestię, przykładając dużą uwagę by modele telefonów o wysokiej rozdzielczości ekranu wyposażane były w wydajne baterie o dużej pojemności, co zagwarantowało by użytkownikom pełen komfort korzystania z urządzenia. Jaki telefon zatem sprawdzi się najlepiej?

Jak model smartfona wybrać?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, zakup nowego telefonu z pewnością nie należy do prostych zadań. Powinien on być dobrze przemyślany, pod uwagę należy wziąć m.in. przeznaczenie nowego urządzenia oraz jego podstawowe parametry techniczne. Smartfon musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, tak by korzystanie z niego było wygodne i komfortowe.  Jednym z najlepszych wyświetlaczy dysponuje smartfon XIAOMI REDMI NOTE 7, który dostępny jest na stronie Xiaomi Mi Mix 3. Model ten wyróżnia się przede wszystkim dużą rozdzielczością ekranu oraz szeregiem rozbudowanych funkcji. Smartfon wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 48 megapikseli, czego efektem jest wyraźny i głęboki obraz widoczny na jego ekranie. Wpływa to pozytywnie nie tylko na jakość oglądanych filmów, ale również obsługę aparatu fotograficznego.