Słoneczni idą w górę

To było świetne zakończenie roku dla futsalistów MOKS-u Słoneczny Stok. Ekipa ze stolicy Podlasia pokonała na swoim parkiecie gliwickiego Piasta. Białostoczanie stoczyli pasjonującą walkę z rywalami zmniejszając straty do szóstego w tabeli Red Dragons Pniewy.

Białostoczanie po kwadransie gry wyszli na prowadzenie tylko po to, by po kilkunastu sekndach pozwolić gliwiczanom wyrównać. W II połowie Słoneczni zaaplikowali rywalom kolejne dwa gole i prowadzili już 3:1. Piast odpowiedział golami Franza i Bonilli i doprowadzili do remisu.

W 33 minucie Marcin Firańczyk zdobył gola numer 4 i zapewniło to MOKS-owi trzypunktową zdobycz. Był to 9 gol „Firany” w tym sezonie.

Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice 4:3 (1:1).

Bramki: Witalij Lisniczenko 16:42, Damian Grabowski 25:05, Marcin Firańczyk 28:06, 32:41 – Rafał Franz 16:58, 31:01, Sergio Parra Bonilla 27:39. Żółte kartki: Lisniczenko, Firańczyk (MOKS). Sędziowali: Robert Podlecki (Lublin), Paweł Gwiazda (Warszawa), Mariusz Chrzanowski (Białystok), Arkadiusz Brysiewicz (Jurowce).
MOKS: Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisniczenko, Łukasiewicz, Wojtkielewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Gondek.

1. FC Toruń                                    11    26    36:22
2. Rekord Bielsko-Biała                 10    24    67:26
3. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice    11    21    41:32
4. Clearex Chorzów                       11    20    42:29
5. Gatta Active Zduńska Wola       11    18    35:32
6. Red Dragons Pniewy                 11    16    28:22
7. MOKS Słoneczny Stok            11    15    36:43