Reklama

Sławni absolwenci

 Dwóch znanych Edwardów: arcybiskup Ozorowski i pisarz Redliński otrzymali tytuły honorowych członków Stowarzyszenia Absolwentów I LO. Szacowni panowie prawie pół wieku temu – w 1958 roku opuścili mury szkoły. 10 marca 2007 r. znów przekroczyli jej próg.

 Przekroczenie progu miało miejsce tylko w przenośni bowiem u schyłku lat 50. I LO zajmowało budynek w którym dziś uczą się licealiści z utworzonego w 1967 roku VI LO. Mimo to uśmiech ani na chwilę nie schodził z twarzy Metropolity Białostockiego jak i twórcy ”kultowej” jak byśmy dziś powiedzieli ”Konopielki”. Obydwaj panowie maturę i to tylko z niektórych przedmiotów zdawali w roku 1958. W I LO zachowała się nawet pisana anonimową uczniowską ręką kronika szkoły z tegoż roku, której fragmenty z dumą prezentowała dyrektor szkoły Grażyna Złocka- Korzeniewska.

  Po uroczystym wręczeniu tytułów honorowych członków Stowarzyszenia Absolwentów I LO obydwaj wybitni goście ze swadą i wzruszeniem wspominali czasy kształtowania swoich charakterów i zdobywania wiedzy w jednej z najlepszych szkół na całym Podlasiu. Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia absolwenci I LO mogą znaleźć w internecie pod adresem https://www.ilo.pl/?id=absol.

https://www.bstok.pl/up/news/1113_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1113_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1113_3.jpg

Reklama