Skoda w Pekinie

Na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Pekinie Škoda Auto oficjalnie zaprezentuje model Octavia w wersji przygotowanej specjalnie na rynek chiński. Oprócz obecnie produkowanych pojazdów, odwiedzający wystawę będą mieli szansę zapoznać się z ponad stuletnią historią i tradycją tworzenia samochodów przez Škodę.
Na wystawie pokazane zostaną również: studium designu Škoda Yeti oraz historyczny model Škoda Superb 3000.
Umowa o współpracy pomiędzy Szanghaj Volkswagen, a Škoda Auto została podpisana 11. kwietnia 2005 r. Prace nad stworzeniem sieci sprzedaży i serwisu aut spółki SVW Škoda rozpoczęły się oficjalnie w marcu 2006 r. Produkcja Škody Octavia w Szanghaju ruszy na początku 2007 r. W późniejszym czasie w Chinach powstawać będą również inne modele marki: Škoda Fabia i Škoda Superb. Po podpisaniu umowy o współpracy, start produkcji Škody Octavia jest kolejnym krokiem Škody do zbudowania silnej pozycji na rozwijającym się chińskim rynku.
Trzy linie modelowe marki Škoda (Fabia, Octavia i Superb) będą produkowane w fabrykach Szanghaj Volkswagen, wyłącznie na potrzeby lokalnego rynku. Za sprzedaż i serwis samochodów oraz obsługę klienta odpowiedzialna będzie sieć ekskluzywnych salonów dealerskich Škody, która jest właśnie w fazie rozwoju.
autor: Bstok.pl
Źródło Skoda

Reklama