Skoda i Księga Rekordów Guinessa

Współpraca Škoda Auto oraz Mistrzostw Świata organizowanych przez IIHF przeszła do historii: w 2007 r. Škoda była oficjalnym głównym sponsorem tego wydarzenia piętnasty rok z rzędu. Nigdy w historii żaden główny sponsor nie wspierał mistrzostw świata, w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu, tak długo, co zostało uznane jako rekord świata przez KSIĘGĘ REKORDÓW GUINNESSA™.
KSIĘGA REKORDÓW GUINNESSA™ jest znaną w skali ogólnoświatowej instytucją zajmującą się weryfikacją i certyfikowaniem rekordów świata. Fakt może być uznany za rekord, tylko jeśli jest zweryfikowany, możliwy do udowodnienia i poza wszelkimi wątpliwościami. Mówi Marco Frigatti, Dyrektor Rekordów KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA™: „Jak zwykle dokładnie sprawdziliśmy podejście do rekordu i możemy potwierdzić, że Škoda Auto jest najdłużej wspierającym mistrzostwa świata sponsorem głównym w historii sportu. Dzięki piętnastu latom sponsoringu Mistrzostw Świata IIHF, Škoda Auto ustanowiła nowy rekord świata, za co należą się jej gratulacje.”
Detlef Wittig, Prezes Zarządu Škoda Auto: „Jesteśmy bardzo dumni z bycia rekordzistą świata. Dzięki najdłuższemu zaangażowaniu w sponsoring Mistrzostw Świata w historii sportu, mamy swój wkład w rozwój tej imprezy oraz wpływ na niesamowicie wysoki poziom jaki dzisiaj prezentuje. Ostatnie 15 lat pokazało, że partnerzy Škoda Auto mogą polegać na naszym koncernie w równym stopniu, co klienci na jakości aut produkowanych w Mlada Boleslav. Oczywiście Škoda również korzysta na tej rekordowo długo trwającej współpracy – zainteresowanie mediów Mistrzostwami Świata IIHF oraz bardzo pozytywny wizerunek hokeja na lodzie pomagają rozsławić markę Škoda wśród fanów sportu na całym świecie.”
René Fasel, Prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie powiedział: „Współpraca pomiędzy IIHF, Infront Sports & Media oraz Škodą jest doskonałym przykładem komercyjnego partnerstwa, opartego na wzajemnych korzyściach, wspólnych celach oraz wielkim zaangażowaniu w dyscyplinę. Dlatego jestem niezmiernie szczęśliwy, że nasza współpraca została uznana przez KSIĘGĘ REKORDÓW GUINNESSA™ za najdłużej trwający główny sponsoring wydarzenia w historii sportu.”
Philipe Blatter, Prezydent i Chief Executive Officer firmy Infront Sports & Media, ekskluzywnego partnera IIHF odpowiedzialnego za marketing organizowanych corocznie Mistrzostw Świata IIHF oraz kontraktowego partnera Škoda Auto, komentuje: „Jestem zachwycony, że mogliśmy przyczynić się do ustanowienia tego wyjątkowego, piętnastoletniego rekordu. Relacje Infront Sports & Media ze Škodą trwają tak długo, jak koncern z Mlada Boleslav jest Oficjalnym Głównym Sponsorem Mistrzostw Świata IIHF. Fundamentem dobrego sponsoringu jest postrzeganie celów w kategoriach długoterminowych – dyscyplina sportu i sponsor mogą rozwijać się razem, tworząc produkt, który z czasem nabiera coraz większej wartości, co znakomicie sprawdziło się w przypadku długoterminowej kooperacji Škody, IIHF oraz Infront Sports & Media.”
Ustanowiony rekord będzie bardzo trudny do pobicia, ponieważ Škoda Auto potwierdziła swoje zaangażowanie w sponsoring Mistrzostw Świata IIHF przynajmniej do 2011 r.
Oficjalnie Škoda Auto znalazła się w KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA™ 12 maja br., podczas uroczystości zorganizowanej w ambasadzie Republiki Czeskiej w Moskwie.
autor: T.K.
źródło: Skoda

Reklama