Skoda Fabia WRC

2007 rok zostanie poświęcony na budowę i testy nowej rajdowej Škody. Auto ma startować w klasie S2000, która w najbliższych latach stanie się najatrakcyjniejszą kategorią na scenie rajdowej. Celem Škoda Auto jest stworzenie samochodu dostępnego dla większej liczby prywatnych teamów lub młodych talentów, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym
W 2007 r. Škoda Auto chce dać jednak prywatnemu teamowi Jana Kopeckego szansę startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Škodzie Fabia WRC. Szczegóły współpracy są właśnie negocjowane i zostaną przedstawione w późniejszym terminie.
Historia zaangażowania Škody w sport motorowy to ponad 100 lat sukcesów. Już na początku XX wieku auta tej marki z powodzeniem konkurowały na trasach najważniejszych europejskich wyścigów, m.in. w 1908 r. rajdowa wersja modelu L&K F wygrała w rajdzie w Semmering, we wszystkich kategoriach. Po latach, w 1975 r. narodziła się legenda sportów motorowych, zdobywająca niezliczone trofea, Škoda 130 RS. W 1977 r. to sportowe auto zwyciężyło w rajdzie Monte Carlo, jednej z najbardziej prestiżowych tego typu imprez na świecie. Był to największy sportowy sukces Škody w jej powojennej historii.
Marka obecna jest na trasach rajdowych mistrzostw świata do dzisiaj. W najważniejszej kategorii – World Rally Cars startowały już Škoda Octavia WRC i Škoda Fabia WRC, zajmując m.in. wysokie szóste miejsce w bardzo wymagającym Rajdzie Safari. W 2006 r. Škoda sponsorowała dwa rajdowe teamy, których kierowcy walczyli o punkty mistrzostw świata za kierownicą specjalnie w tym celu przygotowanych modeli Škoda Fabia WRC. Czeski zespół „Kopecky Motorsport” i austriacki team „Red Bull Skoda Team”.
autor: Bstok.pl
Źródło Skoda

Reklama