Skoda Auto – „Doskonały Produkt Roku 2007”

Jens Menske, Škoda Auto Chief Designer, odebrał 1. nagrodę w konkursie „Doskonały Produkt Roku 2007”. Uroczyste przekazanie trofeum odbyło się w sali audytoryjnej kaplicy Bethlehem na Czeskim Uniwersytecie Technicznym w Pradze. Ze 137 produktów nominowanych w konkursie międzynarodowe jury wybrało dwa pojazdy Škody, które zwyciężyły w następujących kategoriach: „Dobry design” (Škoda Octavia Scout) oraz „Nagroda krajowa za doskonałe wzornictwo” (Škoda Joyster).
Ta nagroda to kolejny wielki sukces studia designu Škoda Auto. W marcu 2005 r. Škoda Octavia została wyróżniona w Mediolanie tytułem „Najpiękniejszy Samochód Roku 2004”, gdzie była oceniana przez międzynarodowe jury złożone z architektów, krytyków oraz artystów i zwyciężyła w klasie sedanów średniej wielkości. W czerwcu tego samego roku Škoda Octavia Combi została wybrana „Najpiękniejszym Samochodem Roku w Republice Czeskiej” – tym razem dzięki głosom widzów Prima TV podczas transmisji na żywo z uroczystej gali zorganizowanej na Wystawie Samochodowej w Brnie.
Ogólnokrajowy konkurs „Doskonały Produkt Roku 2007” odbył się pod patronatem Ministra Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, a zorganizowało go czeskie centrum designu (Centrum Designu Republiki Czeskiej). Biorąc przykład z ICSID, Centrum Designu przeprowadziło pierwszy tego typu konkurs w 1991 r. Rywalizacja składa się z kilku rund, podczas których międzynarodowe jury złożone z czeskich ekspertów, uznanych zagranicznych designerów oraz przedstawicieli najważniejszych firm wybiera najlepsze produkty. Konkurs jest częścią Narodowej Polityki Jakościowej Republiki Czeskiej i jest prowadzony we współpracy z Radą Jakościową Republiki Czeskiej.
Komentując to ważne wydarzenie, Jens Menske, Škoda Auto Chief Designer, powiedział: „Jestem zaszczycony, że centrum designu Škoda Auto w Mladá Boleslav zostało w tym roku nagrodzone kolejny raz. To wyróżnienie pokazuje, że praca naszego międzynarodowego zespołu jest doceniania. Wierzę, że również w przyszłym roku zaskoczymy wszystkim nowymi, ciekawymi pomysłami w zakresie wzornictwa samochodowego.”
autor: T.K.
Źródło: Skoda

Reklama