Reklama

Sierpniowe rodzinne festyny

W najbliższy weekend (30 i 31 sierpnia) odbędą się pierwsze rodzinne festyny organizowane przez białostockie Centrum Aktywności Społecznej. Spotkania pod hasłem „Silna Rodzina – Silny samorząd – Silna Polska” to okazja do sąsiedzkiej integracji, rozmów o aktywności społecznej i poszanowaniu wolności obywatelskich.

W Białymstoku, od końca sierpnia do 22 września, odbędzie się 11 festynów rodzinnych mających na celu pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracji społecznej. W trakcie tych spotkań zaplanowano liczne atrakcje i animacje. Będzie to także okazja do rozmowy z mieszkańcami o mieście, o tym jak działa, ile kosztuje.

Pierwszy festyn odbędzie się w piątek (30 sierpnia) w godz. 11.00-16.00 na osiedlu Wygoda (park przy ul. A. Fredry). Hasłem przewodnim tego integracyjnego spotkania będzie „Pożegnanie wakacji”. Atrakcje czekające na uczestników to m.in. zabawy z animatorami i konkursy, gry planszowe, dmuchańce i eurobungee, gra w bule, zawody na boisku sportowym, stanowisko do malowania twarzy oraz do skręcania balonów, kącik malucha, kącik plastyczny i namiot schroniska dla zwierząt itp.

Następnego dnia (31 sierpnia) w godz. 11.00-16.00 wszyscy chętni do wspólnego spędzenia czasu spotkają się na osiedlu Białostoczek przy Szkole Podstawowej nr 42 (ul. Sokólska 1). Tematem tego rodzinnego festynu będzie „Bezpieczeństwo na drodze”. Wśród atrakcji, podobnych do poprzedniego dnia, będą też np. wata cukrowa, woda z saturatora Wodociągów Białostockich, stoisko Misja Robotyka i stoiska edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza (dotyczące równego traktowania „Inny, taki sam jak ja”).

Każde kolejne wydarzenie z cyklu rodzinnych festynów będzie organizowane w oparciu o tematykę przewodnią dotyczącą m.in. działań proekologicznych, bezpieczeństwa na drodze, dobroczynności, zdrowego trybu życia. Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok