Reklama

Servier dla Serca

 W poniedziałek, 11 września oraz w środę, 13 września, w ramach Akcji Profilaktyczno – Diagnostycznej ”Servier dla Serca” odwiedzi Białystok oraz Siemiatycze Kardiologiczna Poradnia Servier, w której zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań z zakresu profilaktyki kardiologicznej.

Zakrojona na skalę ogólnopolską akcja „Servier dla Serca”, która ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat czynników ryzyka i powikłań chorób serca, prowadzona jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.Komunikat organizatora


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Białegostoku i Siemiatycz na BEZPŁATNE BADANIA ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy i cholesterolu, EKG serca i bezpłatną konsultację kardiologiczną w ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyczno-Diagnostycznej Servier dla Serca.

Osoby odwiedzające Kardiologiczną Poradnię Servier, która zawita w tym roku do 26 polskich miast, będą również mogły otrzymać materiały i obejrzeć film o czynnikach ryzyka chorób układu krążenia, zdrowym stylu życia i prawidłowych nawykach żywieniowych.

Codziennie z powodu chorób serca umiera w Polsce około 250 kobiet. Dziesięć razy więcej kobiet dotkniętych jest chorobą wieńcową i udarem mózgu niż na przykład rakiem piersi! 25 procent kobiet umierających na serce nie ukończyło jeszcze 55 roku życia! Połowy tych zgonów można uniknąć.

Celem akcji „Servier dla Serca” jest popularyzacja wiedzy na temat czynników ryzyka i powikłań chorób serca, diagnostyka osób odwiedzających poradnię pod kątem możliwości wystąpienia chorób układu krążenia oraz uświadomienie Polakom potrzeby wykonywania badań profilaktycznych.

    Białystok, 11 września (poniedziałek) w godz. 10-18,

    Park Planty *

    Siemiatycze, 13 września (środa) w godz. 10-18,

    okolice Parku Jana Pawła II *

    * Rejestracja pacjentów oraz wydawanie numerków zaczyna się o godz. 10:00. Kardiologiczna Poradnia Servier może przyjąć ograniczoną liczbę osób.


https://www.bstok.pl/up/news/900_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/900_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/900_3.jpg

Reklama