Reklama

Sensacji nie było

Liderująca w Lotto Superlidze drużyna Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie pozwoliła zdobyć swojej hali Dojlidom, wygrywając z naszym zespołem w 10. kolejce Lotto Superligi 3:1.

Przed spotkaniem z niepokonanym u siebie rywalem nasz trener Wandżi zapowiadał, że jedziemy sprawić sensację. Dojlidy walczyły, ale przeszkodą nie do przebycia okazał się zwłaszcza znakomicie dysponowany Pavel Sirucek.

Czech, który dotąd przegrał w tym sezonie tylko jeden pojedynek, ograł na początek Yongyina Li 3:1. Nasz reprezentant pierwszą wymianę zakończył efektownym atakiem, potem poszedł za ciosem i prowadził już 6:2. Niestety, od tego momentu inicjatywę przejął Sirucek. Zawodnik Bogorii wzmocnił serwis, z odbiorem którego nasz młody Chińczyk miał już do końca wielkie problemy. Li walczył ambitnie, ale zdołał na przewagi wygrać tylko drugą partię (12:10). W pozostałych musiał uznać wyższość przeciwnika.

Wyrównał Wandżi, chociaż początek pojedynku z Markiem Badowskim nie był udany. Nasz grający trener często mylił się w ataku i w efekcie przegrał 8:11. Potem jednak wyraźnie przyspieszył, zaczął grać dokładniej i rywal nie miał już nic do powiedzenia.

Bogoria niepodziewanie na pozycji numer trzy wystawiła Panagiotisa Gionisa. W starciu z obchodzącym 7 stycznia 39. urodziny Grekiem większych szans nie miał dwa razy młodszy od niego Przemek Walaszek. W miarę wyrównany był tylko ostatni set, ale od wyniku 8:8 punkty zdobywał już tylko faworyt z Bogorii.

Spotkanie zakończył Pavel Sirucek, z kórym walki nie umiał nawiązać Wandżi.

Nasza drużyna zakończyła pierwszą rundę sezonu z dorobkiem 19 punktów, na który złożyło się sześć zwycięstw i pięć porażek. Rewanże Dojlidy rozpoczną 2 lutego, wyjazdowym meczem z AZS Politechnią Rzeszów.

WYNIK
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dojlidy Białystok 3:1.

Pavel Sirucek – Yongyin Li 3:1 (11:7, 10:12, 11:5, 11:9)
Marek Badowski – Wang Zeng Yi 1:3 (11:8, 9:11, 5:11, 4:11)
Panagiotis Gionis – Przemysław Walaszek 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)
Pavel Sirucek – Wang Zeng Yi 2:0 (11:6, 11:4)

Źródło: uksdojlidy.pl
Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Yongyin Li