SENIORKA PADŁA OFIARĄ OSZUSTÓW I STRACIŁA 16 TYSIĘCY ZŁOTYCH

SENIORKA PADŁA OFIARĄ OSZUSTÓW I STRACIŁA 16 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 16.08.2021

83-letnia mieszkanka Suwałk padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili do niej w piątek. Kobieta przekazała im swoje oszczędności. Była przekonana, że w ten sposób pomaga swojej córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebuje pilnie pieniędzy. Seniorka niestety uwierzyła w całą historię i w efekcie straciła 16 tysięcy złotych.

W piątek wieczorem, do 83-letniej mieszkanki Suwałk zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i powiedział, że jej córka, spowodowała wypadek. Dodał, że teraz grozi jej 8 lat więzienia. Poinformował, że musi zebrać wszystkie pieniądze, jakie ma i przekazać je adwokatowi, który przyjdzie po nie do jej domu. Tak właśnie wyglądała informacja przekazana przez oszusta seniorce z Suwałk. Seniorka niestety uwierzyła w całą historię i w efekcie przekazała oszustowi pieniądze. 83-latka straciła 16 tysięcy złotych.

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów!

  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
  • Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
  • Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama