Reklama

Seminarium szkoleniowe

 Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate w ramach działań szkoleniowych Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate, Przeprowadzili Seminarium Szkoleniowe w Białej Podlaskiej. Było to pierwsze tak duże wydarzenie zorganizowane przez  Klub z Sensei Wojciechem Paszkowskim na czele.
Seminarium składało się z trzech części:


Karate- prowadzone przez Shihan Artur Więzowskiego 6 Dan Karate Kyokushin, 9 Dan Ju-Jitsu, któremu asystowali Sensej Wojciech Zagdański, Sempai Paweł Smolarczuk.
Gościem honorowym był Sifu Chu Van Truong Mistrz Wietnamskich Sztuk Walki Vo Quan
Ju-Jistsu Soke Bogdan Puczyński 10 Dan Ju-Jitsu, który także poprowadził kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla chętnych uczestników.

W części Karate Kyokushin, Shihan pokazał techniki i kombinacje, które mogą być wykorzystane na zawodach, ale przede wszystkim w walce realnej.

Następnie odbyła się część Kung-fu popdczas której Sifu uczył wykonywania prostych technik oraz kombinacji podcięć i oswobadzania się z przechwytów nogi.


Ćwiczono również formy Ju-Jitsu podczas, których Soke, nauczył chwytów, dźwigni, które w ułamku sekundy mogą „położyć” przeciwnika (o ile oczywiście są dobrze wykonane)
Trzecia część Seminarium prowadzona przez Shihan Artura Więzowskiego poświęcona była powiązanym kombinacją karate i Ju Jitsu pod kontem samoobrony w realnym zagrożeniu.

W seminarium wzięli również udział zawodnicy i zawodniczki z Janowa i Konstantynowa wychowankowie Sensei Mariusza Wajszczuka.
W trakcie przerwy odbyła się prezentacja Bialskiego schroniska Azyl (Schronisko „Azyl” Biała Podlaska), podczas prezentacji wolontariuszka Zuzia Starzyńska opowiedziała jak wygląda wolontariat, w jaki sposób odbywa się adopcja, psów.