Reklama

Sejneńscy policjanci zatrzymali kierowców po alkoholu

Sejneńscy policjanci zatrzymali kierowców po alkoholu i narkotykach

Sejneńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który kierował volkswagenem po narkotykach. Dzięki czujności świadka w ręce mundurowych wpadł też pijany 25-latek, który jadąc bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu użytkownikowi drogi.

Dzięki czujności świadka sejneńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jadąc bmw ulicami Sejn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu zgłaszającemu. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kierowca od razu stracił prawo jazdy.


Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 20-letni mieszkaniec gminy Krasnopol, który wpadł w ręce mundurowych na Wileńskiej. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierowca znajdował się pod wpływem metamfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. 20-latek również stracił prawo jazdy.


Jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniego zatrzymania prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat.


Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama