Seata przygotowania do kolejnych wyścigów WTTC 2006

Trwają przygotowania do piątej i szóstej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych 2006. Po wyścigach we Włoszech i Francji Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) FIA przenoszą się do Wielkiej Brytanii, gdzie w niedzielę 21 maja na torze Brands Hatch rozegrane zostaną dwa wyścigi.
Spośród 6 kierowców WTCC SEAT Sport czterej to dawni zwycięzcy Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (BTCC). James Thompson, Yvan Muller, Rickard Rydell i Gabriele Tarquini wygrywali już BTCC w Brands Hatch, natomiast Jordi Gené startował tam regularnie w wyścigach jednomiejscowych samochodów wyścigowych. Zespół SEAT Sport dysponuje zatem niezrównaną znajomością toru, na którym WTCC goszczą po raz pierwszy.
Tegoroczny sezon BTCC rozpoczął się od trzech wyścigów na torze Brands Hatch rozegranych 9 kwietnia, a wyniki spotkania świadczą o tym, że tor znakomicie nadaje się dla modelu Leon. SEAT Sport UK wygrał wszystkie trzy rundy: w pierwszej i drugiej zwyciężył James Thompson, zaś w trzeciej – Jason Plato. W odróżnieniu od serii brytyjskich organizowanych na krótszym torze Indy, obydwie rundy WTCC zostaną rozegrane na torze Grand Prix o długości 4197 metrów. Kierowcy SEAT Sport są jednak przekonani, że na angielskim torze będą mieli najlepszą szansę na zagwarantowanie sobie zwycięstwa w wyścigu od początku sezonu. Nadzieje te wzrosły po wynikach sesji testowej zorganizowanej w poniedziałek na torze Magny-Cours po poprzednich wyścigach WTCC, kiedy to Gabriele Tarquini – najszybszy w rundzie kwalifikacyjnej do wyścigu otwierającego – ponownie uzyskał rekordowy czas dnia.
autor: Bstok.pl
Źródło Seat

Reklama