» SEAT prezentuje legendarne modele z okazji 30-lecia Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie

SEAT prezentuje legendarne modele z okazji 30-lecia Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie

  Dodano: 2022-04-06

Wyświetlono: 37 razy

SEAT wziął udział w El Espíritu de Montjuïc – jednym z najważniejszych wydarzeń motorsportowych związanych z historycznymi wyścigami, które odbyło się po dwuletniej przerwie. Producent z Martorell z okazji 30. rocznicy Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie zaprezentował na wystawie modele z kolekcji SEAT Heritage Collection, w tym słynnego SEAT-a 127, Rondę oraz Fura Crono. Na wydarzenie przygotowano również flagowe modele hiszpańskiego producenta: SEAT-a Toledo Electric oraz Ibizę Olímpico.

Minęły trzy dekady od organizacji XXV Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Hiszpańska marka, by uczcić ten historyczny jubileusz, wzięła udział w dziewiątej edycji wydarzenia El Espíritu de Montjuïc. Program imprezy obejmował m.in. testy klasycznych i nowych modeli samochodów, minimaraton z olimpijskim zniczem na wzór tego z 1992 roku, wyścigi i parady pojazdów na torze, wystawy oraz inne atrakcje.

 

Legendarne i najnowsze pojazdy hiszpańskiej marki podczas testów

W pierwszym dniu wydarzenia odbyły się testy historycznych pojazdów. Wśród gamy samochodów znalazło się w sumie 20 historycznych modeli SEAT-a: od legendarnego modelu 600 i jego czterodrzwiowego wariantu 800, przez samochody sportowe, takie jak 128 Sport i 1200 Sport “Bocanegra”, aż po pojazdy użytkowe: 127, 133, Marbella i Ibiza pierwszej generacji. Testom poddano również najnowsze samochody marki SEAT: odświeżone wersje Ibizy i Aronę oraz hybrydowe modele plug-in – Leona e-HYBRID i Tarraco e-HYBRID.

 

Wystawa hiszpańskich unikatów

Z okazji 30. rocznicy SEAT-a jako sponsora Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie zwiedzającym zostały udostępnione słynne pojazdy: SEAT Toledo Electric, SEAT Toledo Podium oraz SEAT Ibiza Olímpico. Publiczność mogła również podziwiać historyczne wyścigi samochodów Formuły 1 oraz parady unikalnych modeli na torze. Dopełnieniem imprezy były wystawy poświęcone zawodom jednomiejscowych bolidów wyścigowych promowanym przez SEAT w latach 70. XX wieku – Formule Narodowej 1430 i Formule SEAT 1800.

 

Hiszpańska marka świętowała również 50-lecie produkcji SEAT-a 127. Z tej okazji zaprezentowała różne wersje hatchbacka, w tym wyścigową. Wydarzenie stanowiło także hołd dla 40. rocznicy powstania takich modeli, jak Ronda, Fura Crono i Panda Papamóvil.

 

SEAT Toledo Electric i Ibiza Olímpico

Zwieńczeniem imprezy był uroczysty minimaraton zorganizowany na torze Circuit de Barcelona – Catalunya i przekazywanie znicza olimpijskiego z 1992 roku. W akcji wzięło udział ponad 100 biegaczy ze społeczności SEAT Runners. Wydarzeniu towarzyszyły dwa historyczne modele SEAT-a: Toledo Electric służył jako samochód bezpieczeństwa, a legendarny SEAT Ibiza Olímpico zamykał kolumnę uczestników biegu.

 

– Zespół ciężko pracował nad tym, aby na tak ważną rocznicę przygotować elektryczne Toledo i Ibizę Olímpico i sprawić, by działały równie dobrze, jak 30 lat temu – stwierdza Isidre López, szef Kolekcji Samochodów Historycznych SEAT. – Wydarzenie było dobrą okazją, żeby pokazać jak wielką ewolucję przeszedł SEAT przez ostatnie trzy dekady.

Źródło: Seat, Mototarget
 Pisaliśmy również
» CUPRA zapowiada wprowadzenie nowego elektrycznego SUV-a
» CUPRA zapowiada wprowadzenie nowego elektrycznego SUV-a
 Inne artykuły

» Thomas Schafer nowym CEO marki Volkswagen 2022-04-04
  Thomas Schäfer Thomas Schäfer 1 kwietnia został dyrektorem ds. operacyjnych marki Volkswagen, a docelowo – od 1 lipca – zastąpi Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki. Dołączy wówczas także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowied… więcej »

» CUPRA zapowiada wprowadzenie nowego elektrycznego SUV-a 2022-03-25
  cupra suv CUPRA ogłosiła, że zamierza poszerzyć swoje portfolio o nowego elektrycznego SUV-a, który przyspieszy wzrost marki w tym konkurencyjnym segmencie. Nowy samochód hiszpańskiego producenta zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku i będzie dostępny w różnych wari… więcej »

» CUPRA zapowiada wprowadzenie nowego elektrycznego SUV-a 2022-03-24
  cupra suv CUPRA ogłosiła, że zamierza poszerzyć swoje portfolio o nowego elektrycznego SUV-a, który przyspieszy wzrost marki w tym konkurencyjnym segmencie. Nowy samochód hiszpańskiego producenta zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku i będzie dostępny w różnych wari… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama