SEAT Alhambra z nowym silnikiem 2.0 TDI 140 KM

W ofercie modelu SEAT Alhambra pojawiła się wersja ze 140-konnym silnikiem 2.0 TDI, który zastępuje jednostkę 1.9 TDI 130 KM. SEAT z nowym silnikiem współpracującym z sześciostopniową manualną skrzynią biegów jest już dostępny w firmowej sieci sprzedaży z wyposażeniem Stylance.
Debiut nowego silnika zbiega się z wprowadzeniem w modelu Alhambra kilku nowości i modyfikacji, takich jak poduszki kurtynowe i ESP w wyposażeniu standardowym wszystkich wersji, nowe kolory nadwozia, nowe aluminiowe obręcze kół w wersji Stylance, nowe kołpaki w wersji Reference, nowa tapicerka oraz radioodtwarzacz CD z systemem 8 głośników w standardzie. Ponadto wyposażenie wersji Stylance może być wzbogacone o wyrafinowany sprzęt multimedialny.
Nazwa hiszpańskiego vana „Alhambra” będzie teraz umieszczana centralnie na klapie bagażnika – podobnie jak w innych modelach marki SEAT.
Większa moc, czystsze spaliny i nowy filtr cząstek stałych
Czterocylindrowy silnik 2.0 TDI, zasilany w technice pompowtryskiwaczy rozwija moc maksymalną 140 KM (103 kW) przy 4000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 310 Nm przy 1900 obr./min. Silnik ten, współpracujący z sześciobiegową przekładnią manualną, spełnia wymagania europejskiej normy EU4 dotyczącej czystości spalin. Alhambra wyposażona w nowy silnik rozpędza się do ponad 192 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 12,2 sekundy (prędkość maksymalna i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w modelu ze 130-konnym silnikiem wynosiły odpowiednio 188 km/h i 12,8 s).
Dodatkowo, nowy silnik Alhambry wyposażony może być również w filtr cząstek stałych DPF (dostępny w Polsce w późniejszym terminie) niewymagający stosowania żadnych dodatków i wykorzystujący temperaturę spalin do regeneracji systemu. W związku z tym filtr umieszczony jest w bezpośrednim sąsiedztwie silnika. Żywotność całkowicie bezobsługowego filtra jest dłuższa niż potencjalny czas eksploatacji całego auta.
140-konna jednostka 2.0 uzupełnia bogatą ofertę wersji silnikowych największego SEAT-a. Pozostałe jednostki to silniki benzynowe: 2.0 o mocy 115 KM (85 kW), 2.8 V6 o mocy 204 KM (150 kW) oraz diesle: dwie wersje silnika TDI z pompowtryskiwaczami o mocy odpowiednio 115 i 140 KM. >br>
Alhambry z silnikami 2.8 V6 i 115-konnym 1.9 TDI oferowane są także w wersji 4×4 – z napędem na 4 koła. Silniki te mogą współpracować z automatyczną 5-stopniową sekwencyjną skrzynią biegów Tiptronic.
autor: Bstok.pl
Źródło Seat

Reklama

Reklama