Reklama

„Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej”. Niezwykłe miejsce do życia opowiedziane na zdjęciach

Puszcza Knyszyńska od wieków zachwyca przyrodników, pasjonatów przyrody, turystów. W latach 50. XX wieku pod jej wrażeniem byli profesorowie utworzonej Akademii Medycznej w Białymstoku. Pierwszy rektor AMB – prof. Tadeusz Kielanowski ostateczną decyzję o budowie Uczelni podjął spacerując pośród supraskich sosen. Zaś prof. Witold Sławiński – biolog i botanik poświęcił się badaniom nad przyrodą doliny rzeki Supraśl i odkrył złoża borowiny. To On patronuje dziś Parkowi Krajobrazowemu Puszczy Knyszyńskiej, o którym w dniu 10 grudnia 2021 roku opowiadać będzie dwóch niezwykłych przyrodników i autorów albumu „Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej: prof. Marek Konarzewski z Wydziału Biologii UwB oraz dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

Podczas spotkania z autorami dowiemy się o niezwykłych walorach przyrodniczych Puszczy Knyszyńskiej. Dzięki świetnym ujęciom, które Panowie mogli uzyskać, po przemierzeniu tysięcy kilometrów wzdłuż zakamarków lasów, pól, bagien goście będą mogli z bliska przyjrzeć się puszczańskim łąkom, a nawet zajrzeć do świata owadów, jeleni, czy żubrów. W albumie znalazło się 300 starannie wybranych zdjęć.

Wybrane fragmenty albumu można zobaczyć na stronie albumpk.uwb.edu.pl – to jedynie namiastka tego co znajduje się w   wersji papierowej, starannie przygotowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. Album z autografem autorów będzie można nabyć po spotkaniu. 

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

źródło: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: Kamil Timoszuk

Reklama