Reklama

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – bezpłatne treningi

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek na terenie całego kraju. 24 i 25 czerwca wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów w Siemiatyczach. Warto zapisać się wcześniej, gdyż grupa liczy tylko 40 osób w danym dniu!

Zajęcia odbędą się w dniach 24-25 czerwca w godz. 9:30-13:30 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach, ul. Nadrzeczna 29. W trakcie szkolenia instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania i unikania zagrożeń, pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. Pod okiem doświadczonych żołnierzy będzie się można nauczyć się podstaw zachowania w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Po zajęciach będzie można posilić się wojskową grochówką, porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji z Bielska Podlaskiego oraz żołnierzami pobliskich jednostek wojskowych o możliwościach, jakie daje wojsko.

Reklama

Kolejne szkolenie zaplanowano w dniach 8-9 lipca 2023 r. – Wysokie Mazowieckie, MOK, ul. Ludowa 19.

Więcej informacji nt. projektu :Samoobrona Kobiet – zaufaj wojsku” można uzyskać pod numerami telefonów:
Karolina Markiewicz tel. 261 398 073, kom. 662 295 156
kpr. Mariusz Wołkowycki tel. 261 398 072, kom. 669 991 685
lub pisząc na adres e-mail: wcrbielskpodlaski.rekrutacja@ron.mil.pl

Regulamin, wykaz wszystkich terminów i miejsc oraz inne ważne informacje znajdują się na stronie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim – WCR Bielsk Podlaski

Reklama