» Salony Volkswagena z prestiżowymi wyróżnieniami w „Wielkim Teście Salonów” tygodnika Auto Świat

Salony Volkswagena z prestiżowymi wyróżnieniami w „Wielkim Teście Salonów” tygodnika Auto Świat

  Dodano: 2022-10-03

Wyświetlono: 16 razy

Do badania wybrano salony najpopularniejszych w Polsce marek – czołowej dwudziestki w rankingach sprzedaży oraz pięciu marek spoza czołówki zestawienia. Spośród 345 salonów, które uwzględniono w tegorocznej edycji badania 273 stanowiły obiekty marek popularnych, a 72 – marek premium. Volkswagen znalazł się na drugim miejscu w tej pierwszej grupie. „Cieszymy się z dobrych wyników naszych dealerów. To dla nas sygnał, że warto inwestować w szkolenie naszych ekspertów. Od lat prowadzimy szeroki program takich szkoleń, przywiązujemy wagę do troski o klienta. Mogę obiecać, że nie spoczniemy na laurach. Zachęcam poszukujących nowego samochodu, by osobiście sprawdzili wysoką jakość obsługi w naszych salonach” – powiedział Tomasz Piasny, dyrektor rozwoju sieci dealerskiej Volkswagena.

Tegoroczny test był 19. edycją tego prestiżowego konkursu. W jego ramach, podobnie jak w ubiegłych latach, salony w całej Polsce odwiedzali „tajemniczy klienci”, sprawdzający jakość obsługi klienta. W tym roku dwadzieścia salonów z całego kraju zasłużyło na maksymalne noty we wszystkich kategoriach i zdobyło zaszczytny tytuł „Salonu nr 1 w Polsce”. Wśród nich znalazło się miejsce dla trzech obiektów marki Volkswagen – Cichy-Zasada i Porsche Inter Auto Warszawa Okęcie z Warszawy oraz Plichta z Torunia.

 

31 salonów oceniono jako „wzorowe”, w tej grupie są dwa obiekty marki z Wolfsburga. Kolejna grupa, licząca 124 salony, zasłużyła wg testujących na ocenę „bardzo dobry”. Takie właśnie noty otrzymało 12 salonów Volkswagena. Warto dodać, że w teście sprawdzono 19 dealerów VW. Z tej liczby aż 17 uzyskało oceny ponad 90%, a pozostała dwójka – nieznacznie poniżej tego progu.

Podczas tegorocznego testu 72 audytorów odwiedziło 345 salonów 25 marek, zarówno tych popularnych, jak i premium. Badanie przeprowadziła redakcja Auto Świata wraz z uznaną agencją Minds&Roses, zostało ono przeprowadzone w czerwcu, lipcu i sierpniu br. Tajemniczy klienci odwiedzili kilkaset salonów i wystawiali ocenę w kilku kategoriach. Na podstawie ich opinii przygotowano ranking najlepszych salonów w Polsce.

 

„Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Cieszymy się, że dzięki nagrody pozwalają docenić wysiłki marek i ich dealerów w podnoszeniu standardów jakości obsługi klienta w autoryzowanych salonach, szczególnie w tak trudnym dla branży okresie. W tym roku gratulujemy w zasadzie wszystkim markom objętym projektem, gdyż nie zauważyliśmy wyraźnego pogorszenia jakości obsługi w sieciach dealerskich mimo tak trudnych ostatnich miesięcy wywołanych brakiem dostępności aut na rynku. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach projektu” – powiedział Michał Roszkowski, Senior Partner w agencji Minds & Roses Automotive.

 

 

Dealerzy Volkswagena wyróżnieni w tegorocznym „Wielkim Teście Salonów” Auto Świata

 

Salony nr 1 w Polsce

Grupa Cichy-Zasada Warszawa

Porsche Warszawa Okęcie

Plichta Toruń

 

Salony „wzorowe”

Rzepecki-Mroczkowski Poznań

Centrum Wrocław

 

Salony z oceną „bardzo dobry”

Grupa Cichy-Zasada oddział Auto Special Nowy Sącz

Berdychowski Poznań

Grupa Cichy-Zasada Poznań-Przeźmierowo

City Motors Gdańsk

Lellek Opole

Gazda Group Katowice

Wątarski Włocławek

Krotoski Łódź

Plichta Gdynia

Centrum Poznań

Auto Gazda Bielsko-Biała

Bednarek Łódź

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Volkswagen zorganizuje „Dni z Volkswagen ID.” z autami rodziny ID. i ekspertami
» PowerCo i Umicore zakładają spółkę joint venture, która zajmie się produkcją materiałów do akumulatorów
 Inne artykuły

» Zaawansowane systemy ABS stosowane w jednośladach Hondy 2022-10-03
  Honda opublikowała kolejne video o rozwiązaniach technicznych stosowanych w jej jednośladach. W odcinku omówiono sposób działania różnych typów systemu ABS, dostępnych w modelach Hondy. O zaawansowaniu technicznym obecnie stosowanych rozwiązań z zakresu bezpie… więcej »

» Honda na Rajdzie Latarników 2022-09-15
  2022 HONDA CRF50F 16 września 2022 r. rozpoczyna się Rajd Latarników, w którym Honda objęła rolę głównego sponsora i przygotowała park swoich maszyn do jazd testowych. W bazie rajdu na chętnych będą czekały tegoroczne nowości – NT1100 i ADV350, różne wersje modelu Africa … więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama