Reklama

Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem Jagiellonii

 Nowym trenerem Jagiellonii Białystok został Ryszard Tarasiewicz. Z białostockim klubem związał się roczną umową, a jego zadaniem jest wywalczenie awansu do ekstraklasy. Wraz z Tarsiewiczem do Białegostoku przybył Waldemar Tęsiorowski, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera…

 Najważniejszym zadaniem nowego trenera jest znalezienie wzmocnień białostockiej drużyny, szczególnie bramkarza, obrońców i napastników. Tarasiewicz wierzy, że w ciągu miesiąca uda mu się stworzyć ekipę, której kibice nie będą się wstydzić. ”Żaden zawodnik nie może być pewien swego miejsca, aczkolwiek są zawodnicy, którzy mają potencjał dużo większy od innych, co jest w piłce rzeczą normalną” – mówił bez skrępowania nowy trener ”Jagi” na konferencji prasowej.


Ryszard Tarasiewicz to legenda wrocławskiego Śląska i były pomocnik reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał ponad 50 meczów i strzelił w nich 9 goli. 20 lat temu grał w finałach piłkarskich MŚ w Meksyku. Ostatnio prowadził zespół wrocławski, z którym awansował do II ligi, a w zakończonym niedawno sezonie na finiszu przegrał bilansem bramkowym rywalizację o miejsce barażowe z Jagiellonią. Ryszard Tarasiewicz jest wymieniany wśród kandydatów do stanowiska selekcjonera polskiej reprezentacji, ale nawet on sam traktuje to w kategoriach fikcji literackiej i nie zawraca sobie tym głowy.

Reklama