Reklama

Ruszają zapisy na bieg OnkoRun 2021

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi kobiet na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz na rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Bieg ma zaktywizować pacjentów z chorobą nowotworową, którzy niejednokrotnie borykają się z pokonywaniem oporów związanych z podjęciem aktywności fizycznej. Będzie także możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie leczenia, rehabilitacji, fizjoterapii, terapii psychologicznej oraz odżywiania.

– OnkoRun to bieganie, dla nas jest to pomaganie przez bieganie, bo wszystkie pieniądze zebrane z pakietów startowych jak też z darowizn zostaną przeznaczone na Stowarzyszenie do Walki z Rakiem, które już od 30 lat wspiera personel i pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii – podkreśliła Małgorzata Rymarska, członek zarządu Stowarzyszenia do Walki z Rakiem, psycholog BCO.

To już trzecia edycja biegu organizowanego przez Białostockie centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku oraz Stowarzyszenie do Walki z Rakiem. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Tworzywa. Elektroniczne zapisy na bieg ruszą w sobotę (14 sierpnia) na stronie internetowej

Impreza odbędzie się w sobotę (11 września) na placu za hotelem Borowinowy Zdrój w malowniczym Supraślu. Bieg adresowany jest nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin oraz wszystkich pełnoletnich zainteresowanych osób.

Podczas wydarzenia, BCO wystawi stoisko edukacyjno-informacyjne promujące badania z zakresu profilaktyki. Osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania materiałów edukacyjnych oraz zaproszeń na bezpłatne badania do Centrum.  W ramach działań Centrum oferuje również szkolenie z nauki samobadania piersi na specjalnych fantomach imitujących zmiany nowotworowe prowadzone przez kadrę medyczną. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość uzyskania porady edukacyjnej z zakresu programów profilaktycznych, realizowanych przez Białostockie Centrum Onkologii.

Koszt pakietu startowego wynosi 50 zł. Za dodatkową opłatą – 50 zł – każdy chętny uczestnik będzie miał możliwość dokupienia koszulki z logo biegu. Impreza rozpocznie się rozgrzewką o godz. 9. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Po biegu na każdego czekać będzie pyszny, ciepły i pożywny posiłek. 

źródło i fot.: Białostockie Centrum Onkologii 
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama