Reklama

Ruszają Targi Pracy Politechniki Białostockiej!

Targi Pracy Politechniki Białostockiej są organizowane od kilku lat i cieszą się dużą renomą. Udział w nich deklarują najwięksi pracodawcy – często firmy o globalnym zasięgu. W ramach wydarzenia 12 października na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej pomiędzy godziną 10.00 a 15.00 będzie można porozmawiać z przedstawicielami wielu różnych branż. Wśród wystawców dominują firmy produkcyjne, budowalne, związane z IT. Będzie też dużo zróżnicowanych ofert pracy biurowej, dla osób ze znajomością języków, które chcą się rozwijać i są otwarte na zdobywanie nowych doświadczeń.

Targi to doskonała okazja, by poznać bliżej specyfikę firm, zapoznać się z dostępnymi ofertami pracy, zapytać o warunki zatrudnienia, ale i skorzystać z wielu szkoleń.

Drugiego dnia Targów Pracy Politechniki Białostockiej odbędą się bowiem bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej. Do wyboru są warsztaty z umiejętności miękkich, specjalistyczne szkolenia IT, jak też dotyczące silników spalinowych.

Bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów uczelni rozpoczynają się 13 października od godz. 9 (większość warsztatów odbędzie się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia, przy ul. Zwierzynieckiej 16). Pierwszy warsztat z umiejętności miękkich poprowadzi kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, Mateusz Adaszczyk, który opowie o tym, jak sprawnie komunikować się z innymi i jak ta komunikacja przekłada się np. na sukces w negocjacjach. 

Dla osób, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej polecamy spotkanie o godz. 10.15, które poprowadzi Sylwia Stokowska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Podczas warsztatu można dowiedzieć się m.in.:

– jak przygotować się do założenia własnej firmy,                                 

– skąd pozyskać dofinansowanie na założenie działalności,

– gdzie i jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.

O tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób najlepiej odpowiadać na pytania rekrutera opowiedzą Izabela Niziałek i Magdalena Urbańska z firmy Forte. Ten warsztat odbędzie się o godz. 11.30.

Osoby, które chciałyby podszkolić swoje umiejętności autoprezentacji zapraszamy zaś na godzinę 12.30. Wówczas bowiem odbędzie się warsztat pt. „Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne”, który poprowadzą Monika Więckiewicz i Michał Zieliński z Forte. Będzie to doskonała okazja, by zdobyć pierwsze doświadczenia, niezbędne np. przy pozyskiwaniu inwestora czy ubieganiu się o pracę.

Kolejny warsztat z umiejętności miękkich będzie dotyczył tego, jak zbudować efektywną strukturę organizacyjną. Poprowadzi go Barbara Smosna wraz z Natalią Idzik i Justyną Żurowską z Forte. Szkolenie rozpocznie się o godz. 13.30.

Pasjonatów programowania i osoby, które wiążą swoją przyszłość zawodową z IT, zapraszamy na dwa ostatnie warsztaty tego dnia. O godz. 14.45 Karolina Zalewska i Tomasz Łubkowski z Acaisoft poprowadzą szkolenie pt. „Pewnego razu w IT – fantazja studenta vs pracodawcy”, natomiast o godz. 16.00 będzie można dowiedzieć się więcej nt. cyberbezpieczeństwa. Warsztat pt. „Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem firewalli Palo Alto. Uzyskaj bezpłatne szkolenie i zostań TAC Engineer’em w iOPEX”, poprowadzi Tomasz Nosal oraz Jagadeswara Rao Maddukuri z iOPEX.

Dodatkowo o godz. 11.30 w sali szkoleniowej Biura Karier i Współpracy z Absolwentami (akademik Gamma) konstruktor LPG TECH Grzegorz Lewandowski opowie o LGI, czyli innowacyjnym systemie zasilania silników spalinowych.

Aby się zapisać na szkolenie, należy wysłać e-mail na adres: doradca.zawodowy@pb.edu.pl, a w treści wpisać swoje imię i nazwisko oraz temat wybranego szkolenia.

Harmonogram szkoleń:

9.00-10.00 Jak sprzedać piasek na pustyni, czyli negocjacje w trudnych czasach, Mateusz Adaszczyk kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami

10.15- 11.15  Własna firma – od pomysłu do realizacji, Sylwia Stokowska, WUP

11.30-12.15  Jak zaskoczyć rekrutera, czyli jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną? Izabela Niziałek, Magdalena Urbańska, Forte

12.30-13.30 Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne, Michał Zieliński oraz Monika Więckiewicz, Forte

13.30-14.30 Zbuduj z nami efektywną strukturę organizacyjną, Barbara Smosna, Natalia Idzik oraz Justyna Żurowska, Forte

14.45-15.45 Pewnego razu w IT – fantazja studenta vs pracodawcy, Karolina Zalewska oraz Tomasz Łubkowski, Acaisoft 

16.00-17.00 Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem firewalli Palo Alto. Uzyskaj bezpłatne szkolenie i zostań TAC Engineer’em w iOPEX, Tomasz Nosal oraz Jagadeswara Rao Maddukuri, iOPEX

Powyższe warsztaty odbędą się w auli PO/33 mieszczącej się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Dodatkowo:

11.30 – 12.00 LGI – innowacyjny system zasilania silników spalinowych,  Grzegorz Lewandowski – konstruktor LPG TECH, sala szkoleniowa Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, ul. Zwierzyniecka 8 (Dom Studenta nr 3 Gamma), parter

Więcej informacji na stronie Politechniki Białostockiej oraz na Facebooku.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Dulewicz

Reklama