Reklama

Ruszają kontrole

  162 komisje wyruszą 24 listopada do podlaskich gimnazjów. Będą rozmawiały z nauczycielami i wybranymi uczniami. Do połowy grudnia mają zdiagnozować zagrożenia i przygotować raporty. Cała akcja potrwa do końca roku szkolnego.

  Kontrole w szkołach są jednym z elementów programu ministra edukacji Romana Giertycha „Zero tolerancji”. Ma on przeciwdziałać patologiom i agresji w szkołach. W skład komisji wejdą dwie osoby: pracownik kuratorium (lub poradni psychologicznej czy wojewódzkich ośrodków doskonalenia nauczycieli, podlegających kuratorium) i ktoś z policji. Wojewoda liczy, że skład uzupełnią przedstawiciele właściwych gmin.

  W ciągu jednego dnia każda komisja powinna sprawdzić dwie szkoły. W samej szkole spędzi co najmniej trzy godziny. Wizytatorzy spotkają się z radą pedegogiczną i uczniami, także współtworzącymi samorząd szkoły. Dorośli i młodzież będą proszeni o opisanie zagrożeń występujących w danej szkole i tego, jakie dyrektorzy i uczniowie mają pomysły na ich wyeliminowanie. Tak opisany „stan wyjścia” posłuży dopiero do stworzenia ministerialnego programu przeciwdziałania patologiom i agresji w szkołach

https://www.bstok.pl/up/news/986_1.jpg

Reklama