Reklama

Rusza akcja „Lato na wsi” w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej Weekend z kulturą tatarską w PMKL Leśna alchemia pod osłoną nocy w …

Zajęcia „Skrzydlaci są siedzi” prowadzone są przez sokolników z Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. Uczestnicy mogą zobaczyć z bliska mieszkające w ośrodku ptaki drapieżne i sowy, poznać ich zwyczaje, a także wysłuchać opowieści o bioróżnorodności.

„Co pachnie na wsi, czyli w ziołowym ogródku” to spotkanie, podczas którego dzieci poznają zastosowanie ziół w medycynie ludowej, a także w domowej kuchni, podczas przygotowywania tradycyjnych potraw. Zajęcia odbywają się w ziołowym ogródku na terenie skansenu.

Ostatnią propozycją PMKL jest „Entliczek-pentliczek, czyli dawne gry”. To spotkanie, podczas którego uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak wolny czas spędzali ich rodzice i dziadkowie. Dzieci nie tylko poznają dawne gry i zabawy, ale także mogą spróbować w nich swoich sił.

Zajęcia trwają godzinę. Po ich zakończeniu grupy mogą pozostać na terenie skansenu, organizując sobie czas we własnym zakresie. Może to być zabawa, piknik lub po prostu odpoczynek na świeżym powietrzu wśród malowniczych zabytków.

Koszt zajęć za grupę do 30 osób to 35 zł.

Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy w PMKL będą organizowane tylko wyżej wymienione zajęcia. Stała oferta instytucji będzie dostępna od września.

źródło i fot.: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama

Reklama