Reklama

Rudka. Powitanie lata u Ossolińskich

Turniej kulinarny – tym razem z przyrządzania potraw dworskich i szlacheckich, wystawa drobiu ozdobnego, przejazdy bryczką, dawne gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji – w niedzielę, 4 czerwca w Pałacu Ossolińskich – obecnej siedzibie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbył się piknik rodzinny na powitanie lata. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego, który reprezentowali wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski.


Taki właśnie był cel organizatorów: przybliżenie zwłaszcza najmłodszym gier i zabaw, które integrowały dawnych mieszkańców regionu. Można było zobaczyć i skosztować potraw, które serwowano w szlacheckich domach, a na jarmarku staroci zakupić starodawne drobiazgi. Imprezę uświetnił występ zespołu ludowego „Małe Podlasie”. Nie zabrakło też współczesnych akcentów – wieczór zakończył się dyskoteką pod gwiazdami.

Powitanie lata u Ossolińskich zorganizowały: Gmina Rudka, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. Krzysztofa Kluka W Rudce, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce i Nadleśnictwo Rudka.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

Reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama