Reklama

Rozpoczynają się bezpłatne treningi nordic walking

8 maja br. rusza kolejny cykl bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku pod nazwą Nordic Walking na Receptę.

Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek przez 30 tygodni w Białymstoku, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku już 8 maja rozpocznie się kolejny cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking. Dzięki dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki inicjatywie „Nordic Walking na Receptę”, akcja obejmie ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski.

Miejsca zajęć w województwie podlaskim:
* Białystok Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 41
* Białystok Klub Krąg, ul. Wierzbowa 6
* Hajnówka Motel Żubr, ul. Warszawska 119
* Łomża Orlik, ul. Katyńska 3
* Suwałki ul. Wojska Polskiego 2

Wspólne treningi  będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń będą czuwać profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy będą prowadzić godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką w każdy wtorek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Wszystkie informacje na temat zajęć znajdują się na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2018/.
W tym roku po raz pierwszy Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku połączyła siły z inicjatywą Nordic Walking na receptę, co pozwoliło nam znacznie rozszerzyć zasięg w ubiegłym roku w ramach Akademii Zdrowia zajęcia odbyły się w 26 miejscowościach, natomiast teraz zorganizujemy je w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.