Reklama

Rozpoczyna się Festiwal Piosenki Literackiej im Łucji Prus

Dwudziestu młodych wokalistów, znakomite jury i koncerty gwiazd: Urszuli Dudziak, Hanny Banaszak i Stanisława Soyki. To trzydniowe święto muzyki odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2023 r. w kinie Ton, na Rynku Kościuszki 2, w Białymstoku. Festiwal organizuje Podlaski Instytut Kultury i Województwo Podlaskie.


Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści” organizowany jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku od 2008 roku. To już XV edycja tego przedsięwzięcia. Najprościej rzecz ujmując to czas wypełniony przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny. Festiwalowa publiczność z niecierpliwością czeka na prezentacje młodych piosenkarzy oraz recitale znanych i lubianych artystów, którzy wracają do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jana Wołka w nowych aranżacjach i interpretacjach.

Program Festiwalu:

  • 29 września (piątek)

Koncert Urszuli Dudziak – godz. 19.00

bilety: 130 zł

  • 30 września (sobota)

Przesłuchania konkursowe XV FPL – godz. 12.00

wstęp wolny

Koncert Stanisława Soyki – godz. 20.00

bilety: 100 zł

  • 1 października (niedziela)

Koncert galowy laureatów XV FPL i Justyny Rainko, laureatki XIV FPL – godz. 17.00

oraz

Koncert Hanny Banaszak

bilety: 100 zł

Bilety do nabycia online na stronie www.pikpodlaskie.pl, jak również bezpośrednio przed koncertem. W sprzedaży są też karnety na wszystkie koncerty w cenie 300 zł. Miejsca nie są numerowane!

źródło: Podlaski Instytut Kultury

oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama