Reklama

Rozpoczęła się rekrutacja do trzeciej edycji Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku czeka na zgłoszenia chętnych do 10 lutego. W interdyscyplinarnych zajęciach pod okiem akademickiej kadry może wziąć udział w sumie 216 osób z kilku województw północno-wschodniej Polski.

Studenci Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego otrzymają też dzienniczek zatytułowany „Hipokamp”. Znajdą tam nie tylko opisy poszczególnych warsztatów, ale również zadania w formie eksperymentów i obserwacji. 

– Każdy uczestnik weźmie udział w 12 spotkaniach, trwających łącznie 4 miesiące. Uczniowie będą pracować w grupach wiekowych: klasy I-III oraz V-VIII szkół podstawowych, a także I-IV szkół ponadpodstawowych. Grupy będą niewielkie, dwunastoosobowe, co zapewni uczniom komfort i indywidualne podejście prowadzących. Cały projekt został przez nas podzielony na 3 tury (po jednej w semestrze akademickim), w każdej z nich będą uczestniczyć 72 osoby – wyjaśnia prof. Wróblewska.  

Projekt ma charakter ponadregionalny. Może w nim uczestniczyć młodzież w województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Uroczyste spotkanie inauguracyjne uczestników I tury zajęć zaplanowane jest na 4 marca. Informacje o projekcie, zasadach uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Biologii UwB.

Trzecia edycja projektu Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”. Poprzednie realizowane były w latach 2017-2018 oraz 2020-2022. 

źródło: Uniwersytet w Białymstoku
oprac.: Paulina Dulewicz
fot. mini.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama