Reklama

Rozpoczęła się modernizacja drogi wojewódzkiej 677

Ogromnie ważna, ale bardzo już zdegradowana, zyska nowy kształt. Droga wojewódzka 677 między Łomżą a Śniadowem będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza. We wtorek, 9 maja, oficjalnie, z udziałem m.in. wicemarszałka Marka Olbrysia, radnego Piotra Modzelewskiego i Zbigniewa Piotrowskiego, dyrektora Departamentu Infrastruktury i Transportu urzędu marszałkowskiego, doszło w Śniadowie do podpisania umowy na przebudowę szlaku, który jeszcze niedawno był najważniejszym prowadzącym z Łomży do Warszawy.


Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski wskazał na jeszcze jeden istotny czynnik.      

– To ważny moment nie tylko dla Śniadowa, ale także dla powiatu łomżyńskiego, województwa podlaskiego, a nawet kraju. Powstanie kolejny element układu komunikacyjnego, który tworzą ekspresowa Via Baltica, modernizowana droga wojewódzka 677, droga powiatowe Śniadowo – Chojny – Nowogród i dalej w stronę Kolna, droga powiatowa  Śniadowo – Szumowo, czyli łącznik do S8. A wszystko to razem tworzy dobrej jakości alternatywną i krótszą drogę z Warszawy na Mazury. Już tego lata przekonamy się  jak ważny jest ten system dróg – wyjaśniał starosta Lech Marek Szabłowski.

Szczegóły rozpoczynającej się inwestycji przybliżył Mariusz Nahajewski, dyrektor  Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Będzie to rozbudowa i przebudowa, czyli inwestycja uwzględniająca m. in. nową nośność, szerokość, odwodnienia, przebudowę miejsc kolizyjnych na odcinku blisko 5 kilometrów. Jej wartość to 50 milionów złotych z Polskiego Ładu i około 5 milionów wkładu województwa – wyjaśniał dyrektor Mariusz Nahajewski.

W ocenie wicemarszałka Marka Olbrysia, droga będzie spełniała parametry techniczne i związane z bezpieczeństwem (np. odseparowane ciągi piesze i rowerowe) praktycznie drogi krajowej.

– W razie nieszczęśliwych zdarzeń będzie też znakomitą alternatywą dla S61 – dodał Marek Olbryś.

Radny Piotr Modzelewski wskazał również na walory turystyczne przyszłego ciągu komunikacyjnego Śniadowo – Łomża.

– Doczekaliśmy się – skomentował sołtys Śniadowa Janusz Wojsz.

Tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama