Reklama

Rowerzyści na „podwójnym gazie”

Rowerzyści na „podwójnym gazie”

Data publikacji 05.02.2024

W minioną sobotę, augustowscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy prowadzili rower na „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek, który kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi.

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.


Tylko w sobotę, augustowscy policjanci zatrzymali 2 kierujących jednośladami, którzy prowadzili rower pod wpływem alkoholu. Po 17, w centrum miasta funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Badanie alkomatem 20-latka wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Kilka minut później, w tym samym miejscu policjanci zauważyli kolejnego rowerzystę. W tym przypadku również okazało się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Za jazdę po użyciu alkoholu 33-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama