Reklama

Rola trenera

Ponad 200 licencjonowanych trenerów i instruktorów piłki nożnej pracujących w podlaskich klubach sportowych przyjechało w sobotę na Stadion Miejski w Białymstoku. Okazją było szkolenie zorganizowane przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

– W tym roku udało nam się zaprosić specjalistów z „górnej półki”. To nazwiska uznane w Polsce, ale też poza granicami kraju – mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związek Piłki Nożnej. – Mam nadzieję, będą inspiracją do naszej trenerskiej pracy. Każdy z nich jest wzorem do naśladowania, mamy tu wybitne postacie.

Na zaproszenie prezesa Kopczewskiego przyjechali:

Paweł Grycmann (były piłkarz, trener, wykładowca na śląskim AWF, edukator PZPN),
Radosław Mazyrko dyrektor akademii Legii Warszawa, wcześniej pracujący m.in. w Manchesterze United, Nottingham Forest i angielskiej federacji.
Miłosz Stępiński, trener pierwszej narodowej reprezentacji kobiet, analityk piłkarski, trener, doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca dla trenerów w Polsce i w Niemczech.
Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin.
Stefan Majewski, (wielokrotny reprezentant Polski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej),
Czesław Michniewicz. trener i były piłkarz, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21.

Podczas konferencji prezes Kopczewski wręczył okolicznościowe grawertony zasłużonym podlaskim trenerom.

– To osoby, które osiągnęły bardzo dużo i zrobiły wiele dla rozwoju podlaskiej piłki – mówił prezes Kopczewski. – Od nich możemy się dużo nauczyć.

Uhonorowani zostali: Grzegorz Szerszenowicz, Mirosław Mojsiuszko, Jerzy Bokuć, Leszek Piwko, Ryszard Karalus, Jerzy Szydłowski, Janusz Walczak, Tadeusz Daszyński, Henryki Kamiński, Mieczysław Sobolewski, Cezary Pułaski, Bogdan Kucharski, Andrzej Pietrzyk, Adam Popławski, Janusz Kaczmarz.

– Zwracam się do moich młodszych kolegów  – mówił wyróżniony trener Tadeusz Daszyński. – Oczywiście szkolenie jest ważne , wynik  też jest bardzo ważny, bo z niego jesteśmy rozliczani. Ale pamiętajcie też, że równie ważne by w tym wszystkim, w naszej pracy być człowiekiem i wychowawcą. Nie ważne czy pracujecie z małymi chłopcami, starszymi czy seniorami. Odgrywacie bardzo ważną rolę w życiu tych chłopaków i nie zapominajcie o tym.