Reklama

Rockowania 2022. Termin zgłoszeń przedłużony do 4 maja Podlaski Instytut Kultury zaprasza na prezentację książki i podsumowanie …

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły rockowe, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą.

– Wydłużony termin to szansa dla kapel, które nie zdążyły przesłać swoich utworów – przekonuje Artur Szydłowski, koordynator przeglądu z PIK – Wystarczy nagranie zrobione telefonem. Warto spróbować, bo pierwsze miejsce to  5000 zł, drugie  – 2500, a trzecie – 1500 zł.

Do wzięcia udziału w przeglądzie konieczne jest przesłanie do Podlaskiego Instytutu Kultury  wypełnionej karty zgłoszenia wraz z dołączoną i opisaną płytą CD zawierającą nagrania 3 własnych utworów. O zakwalifikowaniu do eliminacji powiatowych, terminie koncertu i jego lokalizacji ( powiat, z którego pochodzi zespół lub najbliżej położony od obszaru jego działalności) zespoły zostaną powiadomione do 6 maja b.r.

Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner przeglądu. To udział w finale plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2022 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. Nagrodę specjalną przyzna również 69 Guitars Pracownia Lutnicza – to pełny serwis gitary lub gitary basowej dla wybranego gitarzysty lub basisty.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: archiwum

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama