Reklama

REPREZENTACJE: JAGIELLOŃCZYCY ROZPOCZĘLI ZGRUPOWANIA

Po 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się listopadowa przerwa na mecze reprezentacyjne. W tym czasie trzech zawodników Jagi uda się na zgrupowania reprezentacji Polski.

Bartłomiej Wdowik, podobnie jak w październiku, znalazł się w gronie wybranków selekcjonera Michała Probierza. „Wdowa” otrzymał powołanie na mecze z Czechami w eliminacjach do Mistrzostw Europy, a także na towarzyskie starcie z Łotwą. Potyczka z naszymi południowymi sąsiadami odbędzie się 17 listopada, a cztery dni później zmierzymy się z Łotyszami. Oba spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym. Poza Bartkiem w kadrze znajduje się kilku eksJagiellończyków – Karol Świderski, Przemek Frankowski, Damian Szymański, Kamil Grosicki, a także dowołany w ostatniej chwili, debiutujący w kadrze wychowanek naszej akademii, Karol Struski.

Powołania do reprezentacji U-21 otrzymali Dominik Marczuk i Miłosz Matysik. Obaj zawodnicy staną przed szansą występu w meczach eliminacji do MME, w których nasza drużyna zmierzy się z rówieśnikami z Izraela oraz Niemiec. Starcie z Izraelczykami odbędzie się 17 listopada w Łodzi, natomiast z naszymi zachodnimi sąsiadami zmierzymy się cztery dni później w Essen.

Plan reprezentacyjnych gier Jagiellończyków

17.11
el. MME – Polska U-21 – Izrael U-21 godz. 16:00, Łódź (Dominik Marczuk, Miłosz Matysik)
el. ME – Polska – Czechy godz. 20:45, Warszawa (Bartłomiej Wdowik)

21.11
el. MME – Niemcy U-21 – Polska U-21 godz. 18:00, Essen (Dominik Marczuk, Miłosz Matysik)
Tow. – Polska – Łotwa godz. 20:45, Warszawa (Bartłomiej Wdowik)

Reklama