Reklama

„Reportaże z Podlasia”. Środa Literacka z Ewą Zwierzyńską, Mateuszem Styrczulą i Jerzym Rajeckim

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 1 lutego, o godz. 18, do Galerii Parter przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A, na spotkanie z cyklu „Środy Literackie”. Tym razem gośćmi będzie troje pasjonatów wielokulturowości, tradycji i przyrody Podlasia. Ewa Zwierzyńska, Mateusz Styrczula i Jerzy Rajecki opowiedzą o owocach swoich wieloletnich podroży po wschodniej Polsce. Spotkanie połączone będzie z wystawą fotografii Jerzego Rajeckiego. Wstęp wolny.


Ewa Zwierzyńska – (1973) urodzona w Bielsku Podlaskim. Z wykształcenia lekarka, z zamiłowania pasjonatka podlaskiej kultury i przyrody. Od wielu lat fotografuje i pisze o Podlasiu. Sztuki fotograficznej uczyła się m.in. w Warszawskiej Szkole Fotografii. Za swoje reportaże dostała nagrody od Press Club Polska „Belarus in focus 2013”, National Geographic Traveler oraz kwartalnika „Kultura wsi”. W 2015 r. otrzymała dyplom uznania od Ministra Kultury za publikacje o Podlasiu na portalu mapakulury.pl. Obecnie współpracuje z miesięcznikiem „Czasopis”, gdzie publikuje felietony i eseje. Mieszka w Białymstoku.

Mateusz Styrczula – (1985) urodzony Warszawie. Ukończył politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor artykułów naukowych i publicystycznych o tematyce bałkańskiej i wschodniej. Stały współpracownik miesięcznika „Czasopis”. Słowianofil i pasjonat lingwistyki języków słowiańskich. Zna serbski, chorwacki, białoruski, ukraiński i rosyjski, posługuje się również gwarą podlaską. Z zamiłowania podróżnik po euroazjatyckich bezdrożach, varsavianista i numizmatyk.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama