Renault w świecie kultury

Wyścig o miano najlepszego polskiego filmu na tegorocznym 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozpoczety! Do 16 września o ten zaszczytny tytuł ubiegacć się będą 24 filmy, a ich twórcy oraz aktorzy otrzymali do dyspozycji samochody Renault.
Samochodami Renault będą jeździły gwiazdy festiwalu, m.in. tacy reżyserzy jak: Krzysztof Krauze, Filip Bajon, Jan Jakub Kolski czy Witold Adamek. Nie zabraknie też gwiazd filmowych, które w modelach Renault będą przemieszczały się po Gdyni. Od lat wspieramy największe wydarzenia kulturalne w Polsce, dlatego zaangażowaliśmy się we współpracę przy festiwalu filmowym w Gdyni – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations, Renault Polska.
Do konkursu głównego zakwalifikowały się dwadzieścia cztery filmy. Ich twórcy będą walczyć o statuetkę „Złote lwy”. Sześć filmów zostanie wyświetlonych w ramach specjalnego pokazu „Panorama Polskiego Kina”. Przed nami dwanaście debiutów i czternaście premier w konkursie głównym! Decyzję o tym, kto otrzyma „Złote Lwy” oraz inne nagrody, podejmie jury pod przewodnictwem Feliksa Falka. W konkursie kina niezależnego wystartuje 21 tytułów, a w sesji pozakonkursowej pokazanych zostanie dodatkowo jeszcze pięć produkcji niezależnych. Do obsługi transportowej Festiwalu, Renault Polska zgłosiło 10 aut, w tym modele: Laguna, Espace i Vel Satis.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama