Reklama

Remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej Osowiec-granica państwa

Fragment, którego modernizację rozpoczęto uroczyście w piątek, 22 marca, będzie miał blisko 8 km. Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 670 odbędzie się na odcinku Wroceń-Karpowicze. Jego koszt wyniesie ponad 8 mln zł i zostanie pokryty z budżetu województwa. W wydarzeniu wziął udział radny wojewódzki Paweł Wnukowski.


Rozpoczęta inwestycja to kontynuacja remontu odcinka na trasie Osowiec-granica państwa.

Radny Paweł Wnukowski, który jest przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarki, Infrastruktury i Promocji sejmiku zaznaczył, że to bardzo ważny ciąg komunikacyjny w związku z planowanymi rozbudowami dróg ekspresowych.

– To ważny odcinek między dwoma drogami krajowymi, od Suchowoli do Osowca. Co roku samorząd województwa inwestuje w infrastrukturę drogową, stale rozwijając łańcuch połączeń, remontując kolejne odcinki dróg. Pięć lat temu podjęliśmy wyzwanie, by zawalczyć o tę drogę i dziś widzimy tego efekty. Cieszę się ze współpracy z lokalnym samorządem i dziękuję za zaangażowanie – powiedział radny.

Umowę na kontynuację remontu podpisano w pierwszej połowie marca br. Planowany termin zakończenia robót to czerwiec br. Będzie to jeden z dłuższych odcinków remontowanych na drogach wojewódzkich w ostatnich latach. W ramach robót zostaną wykonane prace towarzyszące: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, uzupełnianie poboczy.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama