Reklama

Rekordowa partia narkotyków przejęta

 Podlascy policjanci przechwycili rekordową w swej historii partię narkotyków. W walentynkową noc zatrzymano 26-letniego białostoczanina. W jego bagażu funkcjonariusze znaleźli około 3 kilogramów amfetaminy (czyli równowartość prawie 80 tys. tzw. działek w detalu). Wartość rynkowa prochów to nie mniej niż 150 tys. zł…

  Mężczyzna został zatrzymany na dworcu kolejowym w Białymstoku. Późnym wieczorem zaraz po wyjściu z pociągu podejrzanego otoczyli funkcjonariusze pionu kryminalnego. Już wcześniej białostoczanin był dobrze znany Policji. Mimo młodego wieku miał „na swoim koncie” m. in. rozboje, kradzieże i włamania. Funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadzący w tej sprawie postępowanie z pewnością ustalą czy zatrzymany miał wspólników oraz skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymanemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Wtorkowa akcja na dworcu to wynik długofalowych działań skierowanych przeciwko dealerom narkotykowym. Przejęta partia narkotyków jest rekordową w historii Podlaskiej Policji. W ubiegłym roku nasi policjanci zabezpieczyli między innymi 225 kg słomy makowej, 561 roślin konopi indyjskich, prawie 1 200 tabletek ekstazy i ponad 2 kg amfetaminy.

Reklama