Rekord prędkości – CUPRA z zamkniętymi oczami

Robert Kisiel, kierowca zespołu SEAT Sport Polska, pobił rekord prędkości w jeździe samochodem z zamkniętymi oczami uzyskując wynik 244,27 km/h. Bicie rekordu miało miejsce na płycie lotniskowej w Sochaczewie podczas oficjalnej prezentacji nowego modelu León CUPRA.
„Pomysł narodził się kilka miesięcy temu kiedy wiadomo było, że wkrótce pojawi się na rynku nowy model o bezprecedensowej w historii SEAT-a mocy zastosowanej w seryjnym modelu. Chciałem się przekonać czy będę umiał pokonać samego siebie. Nawet dla kierowcy wyścigowego jazda z otwartymi oczami z prędkością bliską 250 km/h jest emocjonująca i wymaga dużego skupienia. Jazda z taką prędkością z zamkniętymi oczami to duże ryzyko i potworny stres, ” – powiedział po udanej próbie Robert Kisiel. Podczas bicia rekordu na pokładzie samochodu Kisielowi towarzyszył pilot Jean-Claude Laruelle.
Do pomiaru prędkości wykorzystano satelitarny system Racelogic VBOX używany do testów przez m.in. teamy rajdowe oraz wyścigowe do dokładnego pomiaru osiągów samochodu lub kierowcy.
autor: T.K.
Źródło: Seat

Reklama